Tırtıl Benek 1,99$

Tırtıl Benek

Onlineanne

PeakGames tarafından üretilen Tırtıl Benek uygulaması, Benek adlı bir tırtılın güzel bir kelebek olma hayali peşinde koşarken sahip olduğu özelliklerle mutlu olmanın önemini farketmesini anlatan interaktif bir kitaptır. Kitabın sonunda yer alan etkinlikler bölümünde, seçilen fotoğraflara kitap karakterlerini ekleyerek yeni fotoğraflar yaratma aktivitesi bulunmaktadır. Bu aktivitede, fotoğraf çekerek ya da varolan fotoğraflarınızı kullanarak fotoğrafları seçebilme, kitap karakterleri ile birleştirdiğiniz fotoğrafları saklama ya da sosyal ortamlarda paylaşabilme özellikleri de yer almaktadır.

Uygun yaş aralığı: 3+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone
Fiyat: Ücretli ($1,99)
Kategori: Kitap

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Hikayede akıcı bir anlatımla güzel bir mesaj verilmektedir.
2. Müzik, seslendirme, altyazı açma/kapama gibi kontolü kullanıcıya bırakan seçenekler mevcuttur.
3. Bu kitapta yer alan altyazı kapatabilme seçeneği, kitabın hedef kitlesinde olmayan küçük yaştaki çocukların da kitabı kullanabilmesini sağlamaktadır. Altyazı kapatabilme özelliğinin çoğu kitapta olduğu gibi okunan sayfada değil, menüde yer almasının da, ayarları, çocuktan çok ebeveyne bırakması açısından iyi bir özellik olduğunu düşünüyoruz.
4. İnteraktif ögeler ve küçük animasyonlar hikayenin akışını bozmayacak miktarda kullanılmış ve kullanıcıların interaktif objeleri bulması ya da sayfayı çevirmesi için ipuçları konmuştur.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1.Çok önemli bir özellik olan hikaye anlatılırken okunan kelimenin kırmızı ile işaretleniyor olması bu uygulamada mevcuttur. Ancak kelime bir kez işaretlendikten sonra kırmızı olarak kalmaya devam etmektedir. Sadece okunan kelimenin kırmızıya boyanmasını, cocuğun okunan kelimeye odaklanmasını kolaylaştıracağı için tercih ediyoruz.
2. Özellikle seslendirmenin kapatıldığı durumlarda, aynı sayfada yer alması beklenen altyazı, kenarlarda beliren oklara basıldığında parça parça gelmektedir. Zaman zaman değişen altyazı ile bazı animasyonlar değişse de çoğunlukla oklara basıldığında hikaye devam ettiği halde sayfada bir değişiklik olmamaktadır. Oklara basmak kullanıcı da sayfa değiştirme hissi yarattığı için, belki geleneksel kitap düzeni alışkanlıklarımızdan da vazgeçemediğimiz için, bu tasarımı biraz kullanışsız bulmaktayız.

Bizimkiler ne dedi?
Damla (6) ve Deniz (6) bu hikayeyi çok sevdiler. Bol interaktivite olmadığı için de ilgileri kaybolmadan sonuna kadar dinlediler. Ancak sonundaki karakterleri fotoğraf ekleyin aktivitesi onlar için yetersiz kaldı; pek ilgilerini çekmedi. Bunun sebebi bir sürü benzer aktiviteyi daha önce denemiş olmaları olabilir.
Emre (2) bu hikayeyi takip edebilmek için küçük olmasına rağmen seslendirme ve altyazının kapatılması ile bu uygulamayla tahminimden fazla ilgilendi. Ama altyazı ve seslendirme kapatılınca animasyonlar da gittiği için sonunu getiremedik. Yani sonuç hüsran:-(

Son sözümüz: Ücretli olduğu için mutlaka deneyin diyemiyoruz. Ama ücretsiz kitapları zaten denediyseniz, bu kitap vereceğiniz parayı bizce hakeder.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This