Sihirli Parmaklar Ücretsiz

Sihirli Parmaklar

Onlineanne

Nadir bulunan ücretsiz ve Türkçe uygulamalar içerisinde yer alan bu boyama kitabı uygulaması bizce ortalama sayılabilecek bir uygulama. Serbest boyama ve çeşitli resim şablonları üzerinden boya yapabilmek için değişik kalem/renk seçenekleri mevcut.

Uygun yaş aralığı: 2+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Boyama Kitabı

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Arayüzü oldukça anlaşılır tasarlanmış ve açılıp kapatılabilen seslendirme özelliği sayesinde renklerin türkçe okunuşu duyulabilmekte.
2. Boyama bölümünde çeşitli kalem ve renk seçenekleri; resimler bölüamünde de hayvanlar, araçlar, şekiller, çocuklar kategorisinde boyanacak şablonlar yer almakta.
3. Çocuğunuzun yaptığı resimleri kaydedererek saklamak mümkün.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1. App Store’daki tanımında seslendirme ve müzik opsiyonlarına özellikle dikkat çekmiş olmalarına rağmen ne yazık ki, müzik tuşuna basınca program kendini kapatıyor. Ayrıca keşke, sosyal medya bağlantıları için bir çocuk güvenlik duvarı konulmuş olsaydı.
2. Kaydedilen bir resim tekrar açıldığında tümden boyama (bucket fill) düğmesi çalışmıyor.
3. Resim kütüphanesinde bulunan resimler arka plan olarak kullanılamamakta, ya da çizilen resimler resim kütüphanesine eklenememekte, temel şekil çizme ya da şablon resimler, etiketler ekleme gibi genelde diğer boyama uygulamalarında yer alan özellikler bulunmamakta.
4. Seslendirme gibi kontrol düğmelerine basıldığı zaman sol üst köşede yazıyla “seslendirme kapalı” gibi bir uyarı yer almakta ve sonra kaybolmakta, seslendirmenin kapalı olduğu durumlarda da seslendirme düğmesi açık görünmektedir. Bu tasarım diğer kontroller için de geçerlidir ve de bu tasarımı hiç beğenmedik.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), bir defadan daha fazla oynamadı, o hala gerçek gereçlerle kalem, kağıt ve parmakla resim yapmayı tercih ediyor.

Damla (6) ve Deniz (6) bu uygulamayı arada kullansalar da daha çok çizim yapmayı öğreten DrawPeople, Learn2Draw gibi uygulamaları tercih ediyorlar. Genelde geleneksel yollarla resim yapmayı sevdikleri için elektronikortamdaki boyama faaliyetlerinde boyamanın yanısıra yaptıkları ya da çektikleri resimlere çeşitli etiketler eklemeyi falan tercih ediyorlar.

Bu uygulama Emre’nin (2) daha çok ilgisini çekti diyebiliriz. Ama en fazla kullanma süresi 3 dakika. Belki biraz daha büyüyünce kullanır.

Son sözümüz: Bizce iyi bir altyapısı olsa da, biraz daha geliştirilmeye ihtiyaç duyan bir uygulama. Ücretsiz olduğu için deneyebilirsiniz, renkleri öğrenmekte olan bir çocuğunuz varsa anlamlı olabilir.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This