Güvenli Çocuk Ücretsiz

Güvenli Çocuk

Onlineanne

Güvenli Çocuk web sitesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın, çocuklar ve gençler için hazırladığı eğitim, eğlence ve haber portalıdır. Çocuklara kendi web sayfasını oluşturma olanağı sunan bu site, çocuklar için bir sosyal paylaşım sitesi olma özelliği de taşımakta ve çocukları internet güvenliği konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. Sitede, oyun parkı, bilgi dolabı, neşeli kutular, neler olmuş-neler olacak bölümlerinde çeşitli oyunlar, haberler, görsel eğitim ve eğlence malzemeleri yer almaktadır.

Uygun yaş aralığı: 8+ yaş
Desteklediği platformlar: PC
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Websitesi

Beğendiğimiz Özellikleri:
1. Bu sitenin bizce en çarpıcı özelliği teknoloji kullanan çocuklara güvenlik konusunda son derece yararlı bilgiler sağlaması. Bilgi Dolabı bölümünde çocuklara internet güvenligi, kişisel güvenlik, zaman kullanımı, sağlık gibi konularda pek çok yararlı bilgi verilmekte.
2. Çocuğunuz, Güvenli Çocuk Klübüne üye olarak bu siteyi arkadaşlarına tanıtmak ve internetin güvenli kullanımı konusunda onları bilgilendirmek için gönüllü olarak çalışabilir. Siteyi kullanan çocukların, Web Gözcüsü olarak, çocukları internet yoluyla üzen, korkutan durumları, zararlı ve rahatsız edici siteleri bildirmeleri de teşvik edilmektedir.
3. Oyun Parkı bölümünde 30 adet oyun seçeneği bulunmaktadır. Genel olarak eğitici nitelikli oyunlar ve aralarında çok eğlenceliler de var. Kamerayla oynanan oyunları ilginç bulduğumuzu söyleyebiliriz.
4. Seslendirilmiş e-kitapların, güvenli internet konusunda videoların, üyelerin paylaştıkları fıkraların yer aldığı Neşeli Kutular bölümüne ise mutlaka bir göz atın diyoruz. Özellikle deneyimli spikerlerden kitap dinlemek hoşunuza gidebilir.

Beğenmediğimiz Özellikleri:
1.Özellikle kamerayla kullanılan oyunların kullanımını anlamak zor olabilmekte ve bazılarının yüklenmesini beklemek biraz sıkıcı, daha hızlı olabilirdi.
2.Oyun ve kitaplarda hangi yaş grubunun hedeflendiğine dair bilgi bulunmuyor. Deneyip görmekten başka çare yok.
3.İnternet ve bilgisayar güvenliği konusunda verilen yararlı bilgileri çok beğendik ama keşke çocukların daha çok ilgisini çekeceği biçimde hazırlanmış olsaydı. Bunları çocukların okuyacağından emin değiliz.
4.Üyelerin paylaştığı fıkralar, sandığımız kadarıyla herhangi bir düzenlemeden geçmiyor. O yüzden de pek çok imla hatasına rastlamak mümkün.

Bizimkiler ne dedi?
Bizimkiler pek bir sey diyemedi çünkü büyük ihtimalle daha büyük çocukların ilgisini çekecek bir site. Ancak Damla (6) ve Deniz (6) biraz büyüdüklerinde Bilgi Dolabı kısmında Turuncu adlı karakterin önerdiği Güvenli Web adlı oyunu oynayarak işe başlamayı düşünüyorum.

Son sözümüz: Mutlaka bakın diyoruz!

Burada yer alan inceleme yazıları, içerik, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatini ve içeriğini ancak o ürünü geliştiren kisi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com bu konuda bir garanti verememektedir.Pin It on Pinterest

Share This