Alfabebe $0,99

Alfabebe

Onlineanne

Çocuklarına Türkçe öğretmeye hevesli anne/babalar tarafından aranılan uygulama türlerinden olan Alfabebe, BerKora Technologies LLC. tarafından hazırlanmış. Uygulama alfabedeki harfleri Türkçe olarak ilgili resimlerle birlikte tanıtıyor.

Uygun yaş aralığı: 4+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: $0,99
Kategori: E-Kitap

Beğendiğimiz Özellikler:
Uygulamada tek tek harfleri ve o harfle başlayan bir kelimenin resmini ve ismini görebilirsiniz. Resimlerde herhangi bir interaktivite olmasa da ilgili sesleri duymak mümkün. Bu da daha küçük yaştaki çocukların bile konuya ilgisini devam ettirebiliyor. Harfler, o harfle başlayan kelimenin yazılı ve seslendirilmiş haliyle birlikte sunuluyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Bizce uygulamanın tek problemi alfabeyi eski sistemle öğretmesi. Bildiğimiz kadarıyla artık Türkiye’de de harfler fonetikleri ile birlikte öğretiliyor. Belki uygulama geliştirici uygulamada bu yönde bir güncelleme yapsaydı daha iyi olurdu. Bir de ‘Ç’ harfi için örnek konulan bir bardak çay resmi güzel de, keşke Çocuklar Duymasın dizisindeki Çaycı Süleyman tarafından ‘çaylaarr’ seslendirmesi yerine başka bir seslendirme olsaydı diye düşündük.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), bu uygulamayı iPad ve iPhone ile ilk tanıştığından beri zaman zaman kullanıyor. Gerçekten harfleri tanımasına yardımcı olduğunu söylemeliyim. Belli bir süre sonra alfabede favori harfleri ortaya çıktı. ‘İ’ harfinde resmi ve sesi olan itfaiye kamyonu, ‘V’ harfindeki vapurun sesi ve ‘P’ harfindeki piyanonun sesi en sevdiği harfler.

Son sözümüz: Çocuklarınıza Türkçe alfabe öğretmeyi bu yolla denemeye karar verdiyseniz bu konuda çok fazla alternatifiniz yok.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This