Harf Dizme $0,99

Harf Dizme

Onlineanne
Okuyucular

Hani eskiden TRT 1’de Bir Kelime Bir İşlem diye bir televizyon programı vardı. İşte o programın sadece kelime bölümünün uygulaması olarak düşünebilirsiniz. Çocuklarına Türkçe öğretmek isteyenler için güzel olabilecek uygulamalardan bir tanesi Harf Dizme. Limon tarafından geliştirilmiş. Karıştırılmış bir şekilde karşınıza gelen harfleri yeniden dizerek doğru kelimeyi bulmaya çalışıyorsunuz.

Uygun yaş aralığı: 4+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: $0,99
Kategori: Oyun

Beğendiğimiz Özellikler:
Oldukça basit bir arayüze sahip bu oyun alakasız herhangi bir reklam veya sosyal medya düğmesi içermiyor. Karışık gelen harfleri doğru bir şekilde dizince puan kazanıyorsunuz.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Belki bizdeki sürümünde bir problem vardır diye düşünüp aramamıza rağmen herhangi bir güncelleme bulamadık ve nedense Sıfırla ve Kelimeyi Göster düğmelerini çalıştıramadık. Yani eğer sorulan kelimeyi bilemediyseniz doğru kelimeyi öğrenemiyorsunuz.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), bu uygulamayı henüz oynamadı. Bu oyun için türkçe okuma yazmayı bilmek gerekli.

Son sözümüz: Okul çağındaki ve okuma yazmayı öğrenmekte olan çocuklar ve hatta büyükler için bile kelime dağarcığını artırmaya yönelik faydalı bir uygulama.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.1 Yorum

  1. Bir egitici olarak ozellikle 1.sinfta okuma yazmayi ogrenmeye calisan ogrencilere yonelik oldugu icin cok yararli olabilecek bir oyun.

Trackbacks/Pingbacks

  1. LetterShaker | ONLINEANNE - [...] Fransızca ve İtalyanca olarak oynanabiliyor. Benzer bir türkçe harf dizme uygulamasını burada incelemiştik. 3. Eğer çocuğunuz solaksa, ekranı çevirdiğinde…

Pin It on Pinterest

Share This