We Give Books Ücretsiz

We Give Books

Onlineanne

Penguin Group ve Pearson Foundation tarafından kurulan bu site çocuklar için bir dijital kitap kütüphanesi. “Kitap Oku. Kitap ver.” sloganıyla çalışan bu site sayesinde çok zengin bir ingilizce kitap koleksiyonuna ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. Üstelik bilgisayarınızda okuduğunuz her kitapla, dünyanın çeşitli yerlerinde seçeceğiniz kampanyalar vasıtası ile kitabı olmayan çocuklara kitap bağışı yapılmasını sağlıyorsunuz. Yani kitap okudukça çocukların eğitimine destek de olmuş oluyorsunuz!

Uygun yaş aralığı: 3+ yaş
Desteklediği platformlar: PC
Kategori: Websitesi
Fiyatı: Ücretsiz

Beğendiğimiz Özellikler:
Siteye girer girmez gözünüze ilk çarpan Kitaplar bölümü, yeni kitaplar, bütün kitaplar ve de sizin kütüphaneniz olmak üzere üç kısımdan oluşuyor.Yeni kitaplar bölümünde tüm eklenen kitapları görebildiğiniz gibi popüler ve klasik olanları da seçip inceleyebiliyorsunuz. Beğendiğiniz kitapları kütüphanenize ekleyebilmek için siteye üye olmanız gerekiyor. Bizim en çok kullandığımız kısım bütün kitaplar kısmı çünkü burada yaş grubuna, yazara ya da konuya göre arama yapabiliyorsunuz. Sitenin kullanımı çok kolay. Her kitabın altında kısa bir tanıtım bulunmakta. İster doğrudan okumaya başlayabiliyorsunuz, isterseniz de sonradan okumak üzere kütüphanenizde tutabiliyorsunuz. Bir kitabı baştan sona okuduğunuzda da ihtiyacı olan bir çocuğa kitap verilmiş oluyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Sitenin işleyişi, düzeni, tasarımı ile ilgili beğenmediğimiz bir özelliğe rastlamadık. Bu site yardım amaçlı bir site olduğu için de şu olsaydı bu olsaydı demek de bize çok doğru gelmiyor. Ama içimizden keşke benzer bir site türkçe kitaplar için de olsa diye geçiyor doğrusu. Kitapları bilgisayar ekranından okumak gerçek kitap okumak gibi olmadığı için bilgisayardan kitap okumayı ancak otomatik okuma, kelime işaretleme, animasyon, interaktivite gibi bazı avantajları nedeniyle tercih ettiğimiz düşünüldüğünde buradaki kitaplar çok hareketsiz gelebilir. Ancak okudukça bir başka çocuğa katkıda bulunma motivasyonu da “neden bilgisayardan okuyayım ki” sorusuna bir cevap olabiliyor. Tabii ilerde interaktif kitaplar için de benzeri bir sistemi görebileceğiz diye umuyorum. Bir keşkemiz de bu sitenin bir uygulaması olsa, kitaplara tabletden ulaşılabilse. Şu anda bu yok ve kitaplar teknik nedenlerle web sayfası olarak da görüntülenemediği için bunu yapabilmenin yöntemini burada anlattık.

Bizimkiler ne dedi:
Damla (6) ve Deniz (6) bu siteyi çok seviyor. Ancak ben onlara notebook kullanarak kitap okumayı sevmiyorum. Bu yüzden de bu kitaplara iPad kullanarak ulaşmanın yolunu arayıp duruyordum ve haliyle buldum. Kısacası kitaplar interaktif olmamasına rağmen çok hoşumuza gidiyor.

Son sözümüz: Kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyoruz!

Burada yer alan inceleme yazıları, içerik, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatini ve içeriğini ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com bu konuda bir garanti verememektedir.Pin It on Pinterest

Share This