A Montessori Sensorial Exercise-Pink Tower $1,99

A Montessori Sensorial Exercise-Pink Tower

Onlineanne

Rantek Inc. tarafından geliştirilen Pink Tower, Montessori eğitim metodunun en bilinen malzemelerinden biri olan pembe küpleri iPad’inize taşıyan bir uygulama. Uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi, 40 yılı aşkın tecrübesiyle Amerikan Montessori Enstitüsü(AMI) sertifikalı bir eğitmen tarafından ortaklaşa geliştirilmiş olması. 2 adet serbest ve 12 farklı dizme egzersizinden oluşan bu uygulama, çocukların farklı boyutlardaki küpleri görsel olarak ayırt edebilmelerini ve Montessori yöntemiyle matematiğe hazırlanmalarını sağlıyor.

Uygun yaş aralığı: 2+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: $1,99
Kategori: Oyun

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Öncelikle meşhur Montessori eğitim metodunun bir egzersizi olan bu uygulamanın, iPad sayesinde çok daha geniş kitlelere ulaştırılmasına çok sevindik. Sonuçta herkesin evinde kolaylıkla bulunan materyaller değil.
2. Önemli özelliklerinden bir tanesi, sadece normal gelişimi olan çocuklar için değil, Amerika’da otistik engelli çocukların olayların sırasını takip etme problemlerini çözme konusunda kullanılmaya başlanmış olması.
3. Küçük yaştaki çocukların da oynayabileceği bu uygulamanın, grafikleri, arayüzü ve interaktivitesi sade, basit ve kolay anlaşılabilir.
4. Uygulamada amaca uygun olarak ilgi dağıtıcı herhangi bir müzik özelliği yok, seslendirme ise kapatıp açılabiliyor.
5. Seslendirme ingilizce olmasına rağmen, tek yapılması gereken her zaman kalan en büyük küpün seçilmesi olduğu için, dilden bağımsız olarak oynanabiliyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1. Farklı bir görüş olarak söyleyebileceğimiz konu, Montessori metodunun temelinde yatan özelliklerden biri olan, çocukların gerçek hayatta ilgili materyalleri algılayarak kullanmalarını %100 sağlamak elbette mümkün değil. Yani çocukların edindiği deneyim, bu pembe küpleri ellerine alarak gerçek ortamda dizmeye çalışmaları gibi değil. Ancak herşeye rağmen, matematik altyapılarının gelişmesi için yine de son derece faydalı.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), bu ve diğer Montessori eğitim materyallerini kullanabildiği bir anaokuluna gidiyor. Ancak yine de bu uygulamayı iPad’de gördüğündeki surat ifadesi unutulmazdı. Sanki eski bir arkadaşıyla karşılaşmış gibi bana iPad’i gösterirken, gülümseyerek ‘Aaaaaaa!’ dedi ve ilgiyle oynamaya başladı.

Son sözümüz: Eğitici değeri yüksek olan bu Montessori uygulamasını kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Özellikle küçük yaştaki çocuklarınızla öncelikle birlikte oynamanız, eğitim değerini daha da artıracaktır.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmamış

Trackbacks/Pingbacks

  1. Tablet Montessori Uygulamaları Yararlı mı, Zararlı mı? | ONLINEANNE - [...] mevcut. Zaman zaman bu uygulamalarla da vakit geçiriyor. Ben henüz onun iPad’de mesela A Montessori Sensorial Exercise – Pink Tower uygulamasıyla…

Pin It on Pinterest

Share This