Filin Banyosu Ücretsiz

Filin Banyosu

Onlineanne

Filin Banyosu, Bir Kar Masalı‘nın çizeri ve programcısından 1-10 yas arası çocuklar için hazırlanmış bir kitap uygulaması ve sanıyoruz türünün içinde en popüler olanı. Hikayede Zara adlı küçük kızın bir gün evde otururken banyoda bir fille karşılaşması ve beraberce kırılan banyoyu tamir etmeye çalışırlarken başlarından geçen maceralar anlatılıyor. Kitabı aynı zamanda ingilizce olarak da dinleyebilirsiniz.

Uygun yaş aralığı: 1-10 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch, Android
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Kitap

Beğendiğimiz Özellikler:
Filin Banyosu, çizimleri, seslendirmesi, anlatımı, hikayesi, müzik ve ses efektleri ile gerçekten sevimli ve neşeli bir uygulama. Hikaye boyunca etkileşimli grafiklerle karşılaşıyorsunuz. Top, oyuncak bebek, davul, yapraklar, kuşlar, su baloncukları, kelebekler, tornavida, çekiç, kalemler, boyalar, kitaplar, oyuncaklar, yapraklar gibi pek çok objeyi dokunarak hareket ettirebiliyorsunuz. Sayfalarda ara ara küçük animasyonlar da bulunuyor. Kitabı ister kendiniz okuyabilir, isterseniz seslendirmeyi açabilirsiniz. Bu kitabı çocuklara hediye eden oip ve özgüranne‘ye buradan teşekkür ediyoruz.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Keşke seslendirme sırasında kelimelerin kırmızıyla işaretlenmesi ve de müziği kapama özellikleri olsaydı. Kitap okurken arka planda müzik duymak beni çok yoruyor; o yüzden kapatabilme seçeneğim olunca çok rahatlıyorum. Diğer incelemelerimizde de uygulama geliştiricilerden  sürekli isteyip duruyorum ya; keşke her sayfada önce anlatan anlattığını bitirse, sonra ne var ne yok diye oraya buraya tıklasak da hikayenin akıcılığı bozulmasa. Hatta en güzeli, animasyonlar, interaktivite ve de hikaye birbirinden bu kadar kopuk olmasa, birbirini tamamlasa. Tabii bu dileklerimiz şu ana kadar incelediğimiz neredeyse tüm kitap uygulamaları için de geçerli. Biz mi buldukça bunuyoruz acaba -:) Neyse yakında uygulama geliştiricilerden dileklerimiz diye bir yazı yazacağız sanırım.

Bizimkiler ne dedi?
Damla (6), Deniz(6) ve Emre (3) bu kitabı çok seviyorlar. Damla ve Deniz’in sevmesine  şaşırmadım ama kitaplardan pek hoşlanmayan Emre beni şaşırttı doğrusu. Özellikle top başta olmak üzere objeleri hareket ettirmeye bayılıyor; kuşların ötüşmesini sağlamak çok hoşuna gidiyor. Yeme sorunlu Emre beye bu kitap sayesinde bayağı yemek tıkıştırmışlığım var yani!

Kuzey (4), kitaptaki hikaye ve interaktiviteye bayılıyor. Hem beraber okuyabileceğimiz hem de onu iPad veya iPhone’umla gönül rahatlığıyla başbaşa bırakabileceğim bir uygulama.

Son sözümüz: Mutlaka deneyin!

Burada yer alan inceleme yazilari, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazildigi tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatini ancak o ürünü gelistiren kisi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmamış

Trackbacks/Pingbacks

  1. Küçük Kuş Alfabe Öğreniyorum 1 | ONLINEANNE - [...] Uygulamadaki öğretmen Küçük Kuş, Filin Banyosu uygulamasında gördüğümüz kuş. Arkada çalan müzik ise Filin Banyosu uygulamasının [...]

Pin It on Pinterest

Share This