Çocuk Oyunları $0.99

Çocuk Oyunları

Onlineanne

Bu uygulama 3-6 yaş grubu için hafıza kartları, tahta yapboz ve de fark bulmaca oyunlarından oluşuyor. Hafıza kartları bölümünde ormanda, çiftlikte, denizde, sayılar, meyveler, araçlar, sebzeler gibi bir çok farklı konularda kart seçmek mümkün ve de çocuğunuzun seviyesine göre 6, 12, ya da 20 kartla eşleştirme oyunu oynayabiliyorsunuz. Tahta yapboz bölümünde çiftlikte, denizde, ormanda, araçlar, yüzen araçlar, uçan araçlar,dinazorlar yapbozları bulunuyor. İki resim arasındaki farkları bulduğunuz Fark Bulmaca bölümünde ise 11 adet resim çifti var.

Uygun yaş aralığı: 2-6 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: $0.99
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
Son derece kolay bir kullanımı olan bu uygulama, çok tanıdık oyunları iPad’e gayet güzel grafikler kullanarak taşımış. Bu tür hafıza, fark bulma oyunları ve yapbozların gerçek versiyonları çocukların el, göz koordinasyonlarını, problem çözme yeteneklerini geliştirme açısından çok yararlı. Bu tür uygulamaların eğitim değeri açısından gerçeğinin yerini tutacağını kesinlikle düşünmüyoruz. Ancak eğer bu oyunların gerçeği ile  oynama şansınız yoksa bu uygulama size geniş bir oyun seçeneği sunuyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Bu uygulamada arka plan müziği ve de basit effekt sesi dışında hiçbir seslendirme bulunmuyor.  Uygulamanın fiyatına da bakarak animasyon beklemesekte, en azından, sunulan hafıza kartları, yapbozlar türkçe olarak seslendirilse, oyunda kartlar doğru eşleştirildiğinde ya da yapbozda doğru yerleştirilme yapıldığında  seslendirme ile birlikte objenin sesi de duyulsa bu uygulamanın öğretici niteliği önemli ölçüde artar. Mevcut haliyle, gerçeği varken ben bunu niye satın alayım sorusuna cevap bulamıyoruz doğrusu. Aslında çok potansiyeli olan bir uygulama. Biraz geliştirilse hafıza kartları uygun seslendirmelerle öğrenme kartı olarak kullanılabilir, açık oynanması sağlanarak  daha küçük çocuklara da hitap edebilir. En azından kısa vadede türkçe seslendirme eklense bile bizce kullanım değeri  çok daha fazla artar. Bu arada ses ve efekt ayarı da çalışmıyor, bilginize.

Bizimkiler ne dedi?
Deniz (6) normalde geleneksel hafıza oyunlarından hiç hoşlanmaz. Ama 4-5 yaşlarındayken yolculuklarda iPhone/iPad’de eşleştirme oyunlarına bayılıyordu. Şimdi ilgilenmiyor, bu yüzden bu uygulamanın ancak fark bulma kısmı ile ilgilendi, diğer kısımlar onun için basit kaldı. Damla (6)  hafıza oyunlarını hiç sevmiyor. Fark bulma oyunlarında da ikisi de Highlights tercih ediyor. Emre (2) yapboz kısmı ile ilgilendi ama efekt ve seslendirmeyi ben yapmak zorunda kaldığım için gerçek yapbozun başına oturuyoruz haliyle. Hoş, sanal da olsa gerçekte olsa yapbozlarla pek arası yok.

Son sözümüz: Gerçeğine ulaşamadığınız durumlarda böyle bir uygulama denenebilir belki. Ama yine de biz, biraz daha geliştirilsin diye bekleyin diyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This