Hungry Fish Ücretsiz

Hungry Fish

Onlineanne

Motion Math tarafından geliştirilen hem eğlendirici hem eğitici bir matematik uygulaması. Bu oyunda balığınızı rakamlarla beslemeye çalışıyorsunuz. Balığınızın yemek istediği rakam üzerinde yazıyor. Siz balığınızın istediği rakamı bulmak için etrafta dolaşan rakamları üstüste getiriyorsunuz. Balığınız doğru toplamları yiyor ve yedikçe de şişiyor. En sonunda balığınızın rengini, yüzgeçlerini değiştirmek için renk incisi kazanıyorsunuz. Bu ücretsiz versiyon sadece toplama yapmak için. Çarpma, çıkarma, bölme alıştırmaları ve de balığınızı değiştirmek için daha fazla seçenek istiyorsanız ücretli versiyonu almanız gerekiyor. Ayrıca bu uygulama, eğitici iPad uygulamalarının çocukların eğitimine katkısı konulu bir araştırma için kullanılmış ve sonuçta araştırmaya konu olan çocukların test sonuçlarında artış olduğu görülmüş.

Uygun yaş aralığı: 4+ yaş
Desteklediği platformlar: iPhone, iPod touch, iPad
Fiyat: Ücretsiz (Uygulama içi satın alım- $6.99)
Kategori: Oyun
Versiyon: 2.3

Beğendiğimiz Özellikler:
Oyun kullanıcıyı bir rakamı elde etmenin farklı yollarını bulması için zorluyor. Bu nedenle çok geliştirici bir oyun. Oyunun açıklamalar kısmını da ayrıca bilgilendirici ve detaylı bulduğumuzu belirtmek isteriz. Bu oyun uygulamasının 18 farklı zorluk derecesi bulunuyor ve içerisinde ebeveynlere hangi zorluk derecelerinin hangi yaş grubu için uygun olduğu anlatılmış. Bu durumda oyuna başlamadan önce bu seviyeleri bilmekte yarar var:
zorluk derecesi 1,          -4-6 yaş          -rakamları tanıma
zorluk derecesi 2-6       -7-9 yaş          -temel toplama alıştırması
zorluk derecesi 5-14    -10-11 yaş    -daha büyük rakamlarla toplama
zorluk derecesi 11-18   -12+ yaş       -büyük rakamlar yetişkin modu

Beğenmediğimiz Özellikler:
Ücretsiz versiyon toplama alıştırmaları için güzel olsa da ödül olarak balığınızı değiştirebildiğiniz kısım çok kısıtlı. Çocukların ilgisini çekmek için biraz daha fazla seçenek olabilirdi. Oyunun tamamı bizce pahalı ama çocukların ilgisini çekerse de verdiğimiz paraya değebileceğini düşünüyoruz. Bir de, herhangi bir oyunu oynayacağım zaman açıklama okumak zorunda bırakılmak hiç hoşuma gitmiyor doğrusu. Bu oyuna da hiç fikir edinmeden başlarsanız hemen ne olduğunu anlayamıyorsunuz. Gerçi başlar başlamaz kendinize yeni bir balık yaratırsanız sizi yönlendiren bir açıklama ingilizce olarak geliyor ve oyunu hemen anlıyorsunuz. Ancak yukarıda belirttiğimiz zorluk derecelerine dikkat ederseniz ve tabii açıklamalara şöyle bir göz gezdirme gibi bir güzel huyunuz varsa -ben de maalesef olmayan- tabii ki en ufak bir sorun yaşamazsınız.

Bizimkiler ne dedi?
Deniz (6) ve Damla (6)  bu uygulamayla ara ara oynuyorlar ve de sevdiklerini düşünüyorum.Oyunu kesinlikle çok eğitici buluyorum. Bir de bizde bulunan ikiz kardeşlerin rekabeti konusu nedeni ile böyle puanlamalı oyunlarda biraz sıkıntı yaşıyorum. Uygulamanın hakkını verebilmeleri için biraz beraber oynamamız gerekiyor sanırım.

Son sözümüz: Ücretsiz versiyona mutlaka bakın diyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This