iÇocuk $0,99

iÇocuk

Onlineanne

Bu uygulamanın amacı, çocuklara alfabe, sayılar, renkler, şekiller, hayvanlar ve araçlar gibi konularda temel türkçeyi öğretmek. iÇocuk, Develop4Mobile tarafından geliştirilmiş.

Uygun yaş aralığı: 2+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: $0,99
Kategori: Oyun

Beğendiğimiz Özellikler:
Bu uygulamanın grafiklerini beğendik. Bir de, fotoğraflarla gösterilmiş hayvan kartlarında, mümkün olanlarının seslerini duyabiliyorsunuz. Kullanılan çoğu fotoğrafın iyi kalitede olduğunu söylemeliyiz. Resimlerin altında her hayvanla ilgili ilginç ve faydalı bilgiler bulunuyor. Diksiyon kalitesi iyi.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Yukarıda söylediğimiz beğendiğimiz özelliklerin devamı olarak, bu uygulamanın hitap ettiği yaş grubuna ilişkin biraz kafamız karıştığını belirtmeliyiz. Çocukların, kartların altındaki yazıları okuyabilmek için okuma bilgisi gerekirken, sesleri ile hayvanları tanıtmak veya diğer bölümlerdeki alfabe, renkler gibi bölümlerin daha küçük yaştakiler daha anlamlı olacağını düşünmekteyiz. Bir diğer konu, tahmin ettiğimiz kadarıyla bu uygulama ilk olarak iPhone için geliştirilmiş ve daha sonra iPad’e uyumlu hale getirilmiş. Dolayısıyla iPad’de uygulama birkaç kez çakıldı. İçerik zengin olmasına rağmen, sınıflandırmada bazı problemler tespit ettik. Örneğin, Hayvanlar menüsündeki karada yaşayan hayvanlara bakarken karşımıza deniz aslanı veya deniz hayvanlarına bakarken karşımıza yılan çıktı. Bir diğer örnekte, Araçlarda Uçak resmine basınca karşımıza Balon kartının açılmasıydı. Seslendirme tüm kartlar için yapılmamış. Örneğin Şekilller kartındaki hiçbir şeklin ismini duyamıyorsunuz, çocuk ya kendisi okumalı (ki o seviyedeki çocuk zaten bu şekilleri bilir) ya da ebeveyn tarafından çocuğa okunmalı.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), birkaç hayvan resmine baktı ve seslerini dinledi. Hiçbir interaktivite olmadığı için çabucak sıkıldığını söylemeliyim.

Son sözümüz: Normal şartlarda sitemizde bu seviyedeki bir ingilizce uygulamanın değerlendirmesine yer vermezdik. Ancak amaçlarımızdan bir tanesi de, Türkçe uygulamaları ve uygulama geliştiricileri öne çıkarmaya çalışmak olduğu için bu ürünü aldık ve inceledik. Bize göre hala düzenlenmesi ve geliştirilmesi gereken bir uygulama.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This