Çocuk Kitapları- Emi, Sisi ve Gizli Gezi Ücretsiz

Çocuk Kitapları- Emi, Sisi ve Gizli Gezi

Onlineanne

Çocuk Kitapları uygulamasında ücretsiz olarak sunulan Emi, Kedi ve Gizli Gezi kitabı dışında $1.99 vererek satın alabileceğiniz Kırmızılı kız, Jimmy ve Bobi, ve Penguen Boralis kitapları bulunuyor. Emi, Kedi ve Gizli Gezi kitabı,  Emi adlı küçük bir kızın eve gelmeyen kedisi Sisi’yi ararken yaşadığı maceralı bir geceyi anlatıyor. Kitabı ister Türkçe, ister İngilizce olarak dinleyebilirsiniz. beMaddy tarafından hazırlanan bu elektronik kitaplar, interaktivite ya da efekt içermiyor.

Uygun yaş aralığı: 3-8 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Kitap
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
Kitabın orijinal bir hikayesi var ve diğer kitapları da denemek üzere göz gezdirdiğimizde özgün hikayelerle karşılaşacağınızı anlıyorsunuz.  Ayrıca ücretli kitapların bazı sayfalarının deneme amaçlı gösterilmesine de çok sevindik. Aynı uygulama içerisinde hem ingilizce hem türkçe seçeneği olmasını beğendik. Kitabı ister dinleyebilir, ister kendiniz okuyabilirsiniz. Aynı şekilde müziği de açıp kapayabiliyorsunuz.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Kitabın seslendirmesinden çok hoşlanmadık açıkçası. Seslendirmede kitabın kahramanının isminin Emi’mi yoksa Amy’mi olduğunu bir türlü anlamadık. İngilizcesini dinleyince Emmy olduğu anlaşılıyor. Kitabın genel anlatımı kafiye yapma amacıyla olsa gerek devrik cümle dolu. Bizce hem çok zorlama, hem de hikayenin akıcılığını azaltıyor. Bir de çocuklara düzgün türkçe öğretme kaygımız da işin içine girince gerçekten devrik cümleleri hiç tercih etmiyoruz. İngilizcesinde aynı sorun yok. Maalesef kelimeleri kırmızı ile gösterme özelliği de yok.

Bizimkiler ne dedi?
Deniz (6) ve Damla (6) bu kitabı ilgiyle dinlediler. Ancak ellerinden düşürmedikleri kitaplar listemizde değil ve diğer hikayeleri pahallı bulduğumuz için almadık.

Son sözümüz: Ücretsiz olan bu kitap uygulamasına mutlaka bakın. Ancak diğer kitaplar ilginç görünse de fiyatları e-kitap için fazla buluyoruz.

Burada yer alan inceleme yazilari, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazildigi tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatini ancak o ürünü gelistiren kisi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This