Hadi Yapalım – Vasıtalar Lite Ücretsiz

Hadi Yapalım – Vasıtalar Lite

Onlineanne

Bu uygulama yapbozları ve vasıtaları seven çocuklar için Minidahi tarafından hazırlanmış. Uygulama içerisinde 15 farklı vasıta yapbozuna ulaşabiliyorsunuz. Yapbozlar iki ayrı zorluk derecesine göre oynanabiliyor. Bir vasıta yapbozu tamamlandığında alkışlama efekti ile birlikte vasıtanın sesi duyuluyor ve türkçe olarak vasıtanın ismi seslendiriliyor. Bu uygulamanın Davranışlar, Hayvanlar ve Meyveler versiyonu da bulunmakta.

Uygun yaş aralığı: 2-6 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: Ücretsiz (Reklamsız versiyon $0.99)
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
Bu yapboz uygulamasının en beğendiğimiz tarafı, yapboz tamamlandığında duyulan alkışlama efekti, vasıta sesi ve vasıtanın isminin türkçe olarak seslendirilmesi özelliği. Yapbozlar, görünüm olarak gerçekten bildiğimiz tahta yapbozlara benziyor, grafikler güzel ve ayrıca  iki ayrı seviyede oynanabiliyor. Ayarlar bölümüne sağ üst köşede yer alan düğmeye ancak iki kere basılınca ulaşılabiliyor olması gerçekten süper. Bu bölümün tasarımını ayrıca beğendik. Kısacası bu kısım küçük yaştaki çocukların pek kurcalamayı akıl etmeyeceği biçimde tasarlanmış. Sosyal paylaşım sitelerine, App Store’a ulaşım da bu kısımda yer aldığı için çocukların ilgi alanından bayağı uzak.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Bu uygulamanın ücretsiz versiyonu reklam içermekte. Reklamları en altta yer alıyor ve bizi çok rahatsız etmedi. Fakat her yapboz tamamlandığında çıkan reklamsız versiyonu satın al yazısı ve de ona bir parmağın dokunması ile kendimizi app store da bulmamız hiç hoşumuza gitmedi. Ayarlar kısmında biberon resmine basarak bebek modunu açıp kapatabiliyorsunuz. Bebek modu açıkken yapbozlar daha az parçalı olarak karşınıza geliyor. Burada daha kolay versiyonun bebek modu ile adlandırılmamasını ve biberonla gösterilmemesini tercih ederdik. Çocuğunuzun beceri seviyesine göre kolay modu kullanmak zorunda kalırsanız ve bu çocuk tarafından farkedilirse, emin olun bebek yerine konmak çocuğunuzun pek hoşuna gitmeyecektir. Gerçi bu kısma ulaşmanın zor olduğunun farkındayız ama genelde ayarları çocuklarımızın gözü önünde yapmak durumunda kalıyoruz. Ayrıca bebek modundayken kocaman bir biberon resmi var yapbozları seçme kısmında. Bir de ses ve bebek modu ayarlarına basınca bu özelliklerin kapalı olduğuna dair bir uyarı yazısı çıkıyor ve onay isteniyor. Kullanıcı bir kez onay verdikten sonra ayarlarda  sesin ya da bebek modunun açık ya da kapalı olduğu ayarlarda anlaşılmıyor.

Bizimkiler ne dedi?
Damla (6) ve Deniz (6)’in ilgisini çekmeyen bu uygulama Emre (2) için fena değil. Biraz daha büyüyünce hakkını verebilir.

Son sözümüz: Türkçe öğretmeye çalıştığınız bir çocuğunuz varsa ve yapbozları seviyorsa bu uygulamaya bir bakın.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.1 Yorum

  1. Ben özel eğitime muhtaç çocuklar açısından değerlendirdiğim için dokunmatik hassasiyeti biraz zayıf kalıyor. Genelde bu tarz yapbozlarda çok kolay yerleştirilebiliyor parçalar. Ancak öğrencilerim bu yapbozda oldukça zorlanmakta. Ancak bunun dışında, ilgili konuları öğretmek adına harika bir türkçe yapboz…

Trackbacks/Pingbacks

  1. Cumhuriyet Bayramı İndirimleri | ONLINEANNE - [...] Hadi Yapalım – Vasıtalar [...]

Pin It on Pinterest

Share This