Mit der Montessori-Methode zur Mathematik – Hunderterbrett $2,99

Mit der Montessori-Methode zur Mathematik – Hunderterbrett

Onlineanne

40 yıllık deneyime sahip bir Montessori eğitmeni tarafından geliştirilen bu uygulama ile çocuğunuza matematik ve sayıları öğretmeniz mümkün. 3 farklı bölümden oluşan bu uygulamada çocuğunuza 1 den 100 e kadar sayıları birer birer, sonra çift ve tek sayılar şeklinde saymayı öğretebilirsiniz. Çocuğunuz, Montessori metodunun klasik 100 lük tabakasında karışık gelen sayılar içinden doğru sayıya tıkladığı zaman sayılar otomatik olarak tabakada yerini alacak.

Uygun yaş aralığı: 7+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: $2,99
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
Uygulamanın grafikleri, arayüzü ve interaktivitesi Montessori metoduyla örtüşecek şekilde sade ve basit hazırlanmış. Gerçekten sadece sayılara odaklanıyorsunuz ve ilginizi dağıtacak gereksiz reklam, efekt vb bulunmuyor. Sayıları yerleştirirken alt kısımda doğru ve yanlış verilen cevapların istatistiği tutuluyor, dolayısıyla çocuğunuzun konudaki ilerlemesini ölçebiliyorsunuz. Tüm sayılar doğru şekilde sayıldıktan ve 100 e gelindikten sonra, kutlayıcı kısa bir müzik ve tebrik mesajı geliyor ve bunun da motivasyonu artıracağını düşünüyoruz. Uygulama ingilizce ve almanca olarak düzenlenmiş, malesef her zamanki gibi tükçesi bulunmuyor. Ancak ses kontrol düğmesi ile isterseniz sayıların almanca/ingilizce sayılması özelliğini kapatabilirsiniz.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Biz beğenilmeyecek bir özelliğini bulamadık. Belki sizler yorum kısmında bu uygulamaya verdiğiniz puanla bunu gösterebilirsiniz.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), 20 ye kadar saymayı biliyor. Henüz 100lük tabakanın hepsini tamamlamadığımız için sonundaki tebrik mesajını hiç görmedi. Şu an onun yaşı için erken bir uygulama ama silmeyi hiç düşünmüyorum.

Son sözümüz: Uygulamanın türkçe olmaması nedeniyle çocuğunuzla birlikte oynamanız gereken, ancak matematiği ve sayıları gerçek Montessori metoduyla öğreten çok eğitici bir uygulama. Tavsiye ederiz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.

 

 

 Pin It on Pinterest

Share This