Hadi Bakalım FREE Ücretsiz

Hadi Bakalım FREE

Onlineanne

Hadi Bakalım, minidahi tarafından okul öncesi çocuklar için geliştirilmiş bir uygulama. Türkçe olan bu uygulama, alfabeyi, renkleri, şekilleri, sayıları öğretmeyi amaçlıyor. Ayrıca sadece programın sunduğu şekil, renk, harf ve sayılarla sınırlı değilsiniz; uygulama size istediğiniz resmi, üstelik seslendirerek kaydetme olanağı da veriyor.

Uygun yaş aralığı: 2-5 yaş
Desteklediği platformlar: iPhone, iPod touch, iPad
Fiyat: Ücretsiz (Tam sürümü $2.99)
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
Uygulamanın genel çalışma mantığı tam küçük çocuklara göre tasarlanmış. Bomboş bir ekranın herhangi bir yerine dokunuyorsunuz ve de ayarlarınıza göre herhangi bir harf, renk, sayı, şekil ya da eklediğiniz bir resim seslendirme ile birlikte ekranda görünüyor. Ekranda görünen nesneleri de istediğiniz gibi hareket ettirip fırlatabiliyorsunuz. Bu uygulamada pek çok ayar seçeneği bulunuyor ve bu ayarlara ulaşmak için ilgili düğmeye iki kez tıklamanız gerekiyor. Böylece çocuklarınızın oraya buraya dokunurken ayar sayfasını açmaları engellenmiş. Ayarlarda nesnelerin sıralı mı rastgele mi görüneceğini, sayısını, hangi nesnelerin görünmesini istediğinizi seçebiliyorsunuz. Ancak ücretsiz versiyonda gösterilen şekil sayısı, arka plan seçenekleri, mevcut harf, sayı ve şekillere yeni ses kaydetme gibi özellikler sınırlı ya da bulunmuyor. Bunun için ücretli versiyonu satın almanız gerekiyor. Bu uygulamada en sevdiğimiz özellik istediğimiz resimleri uygulamaya yükleyebilmek ve ses kaydedebilmek. Sadece bu özellik kullanılarak küçük çocuklara bir çok nesne tanıtılabilir; daha büyük çocukların da öğrenme süreci hızlandırılabilir diye düşünüyoruz.Ancak bunun için de ücretli versiyonu satın almanız lazım; maalesef ücretsiz versiyon sadece 3 resim yüklemenize izin veriyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Bu uygulamanın ayarlar kısmında değişiklikler yapmaya kalktığınızda uygulama çakılıyor. Bu problemle en çok resim yükleyip ses kaydederken karşılaşıyorsunuz. Seçtiğiniz resim ya da renk için yeni ses kaydı yapmak isterseniz her eklediğiniz resim için çakılan uygulamayı yeniden açmanız lazım. Ayrıca ücretsiz versiyonda izin verilmeyen ayarlar için ekranda çıkan “bu işlemi yapabilmek için tam sürümü indirmelisiniz” mesajını tamam düğmesine basarak kapatmak mümkün değil. Bu mesajla karşılaşınca uygulamayı kapatıp yeniden girmeniz gerekiyor. Uygulamayı silip tekrar yüklediğimiz halde bu problemlerden kurtulamadık. Bu uygulamayı geliştirenler aslında bebekleri hedeflemiş. Oraya buraya basmayı seven bebişler için ilginç olabilir ama siz yine de 2 yaşın altındaki bebeklerinizi bu tip cihazlardan uzak tutmaya çalışın.

Bizimkiler ne dedi?
Deniz (6) ve Damla (6)  bu uygulamanın orijinal haliyle ilgilenmedi. Bu uygulama daha çok Emre (2) için, ancak o da beklediğim ilgiyi göstermedi. Ücretli versiyonu satın alıp onlara yönelik resimler hazırlayıp hazırlamama konusunda ise kararsızım halen.

Son sözümüz: Ücretsiz versiyona mutlaka bakın diyoruz. Sizin de yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.1 Yorum

  1. Oglum (22aylik) bu uygulamayi sevdi (ucretsiz versiyonu) alfabenin hemen hemen tum harfleri gosteriyor, 10-15tanesini seslendiriyor, iPad’i gunde 20-30dkdan fazla oynatmamaya calisiyoruz, angry birds tarzli oyunlari bulundurmuyoruz cihazda 🙂

Pin It on Pinterest

Share This