Dokun ve Yaz $2,99

Dokun ve Yaz

Onlineanne

Bu uygulama çoktandır beklediğimiz türden bir türkçe uygulama. Türkçe alfabeyi ve sayıları ve hatta temel bazı kelimeleri bu şekilde öğreten başka bir türkçe uygulamaya henüz rastlamadık. Geliştiricinin, özel eğitim gereksinimi içinde olan çocuklar için de başka pek çok uygulaması da var. Benzer türkçe uygulamaların artmasını diliyoruz.

Uygun yaş aralığı: 4- 8 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: $2,99
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
Grafikler, efektler, müzik ve tabiiki interaktivite harika. Farklı malzemelerle alfabedeki büyük ve küçük harfler yazılabiliyor. Çocuklar 28 tip değişik arka plan üzerine, ister büyük harfle ister küçük harfle kelimeleri yazabiliyorlar. İsterseniz müziği açıp kapatabilirsiniz. Yazım tamamlandıktan sonra, kullanılan harfler tek tek telaffuz ediliyor. Uygulama tamamen aile dostu, yani içinde gereksiz bir reklam, sosyal medya bağlantısı veya ekstra modüller için güvenliksiz App Store bağlantısı bulunmuyor. Bu uygulama aynı zamanda otistik ve özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için de tavsiye ediliyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Seslendirme kalitesinin daha iyi olmasını dilerdik. Bir de, İ harfinde kelime yazarken, programda bir hata var ki, o da, kelimeyi ‘İYI’ şeklinde yazdırıyor ama seslendirmede ‘İYİ’ şeklinde seslendiriyor.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), çok sevdi. Bu tür uygulamaları hep sevmiştir, ama sonunda türkçe harflerle karşılaşıyor olması beni de çok sevindirdi.

Son sözümüz: Kaliteli ve aile dostu bir türkçe alfabe uygulaması. Hem okul çağındaki hem de daha genç yaştaki çocuklar için kesinlikle tavsiye ederiz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.2 Yorum

  1. Selamlar. Faydalı bir uygulama olabileceğini düşünüyorum.
    Android uygulamanız var mı?

    • Merhaba, Android versiyonu yok maalesef:-(

Pin It on Pinterest

Share This