Sesli Hikayeler Özel $1,99

Sesli Hikayeler Özel

Onlineanne

Sesli Hikayeler Özel küçük çocuklara yönelik olarak hazırlanmış bir masal uygulaması. İçerisinde 120 adet masalı Müşfik Kenter gibi tiyatro oyuncularının seslendirmesiyle dinleyebiliyorsunuz.

Uygun yaş aralığı: 2-6 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: 1,99$
Kategori: Müzik

Beğendiğimiz Özellikler:
Arayüzü oldukça basit. Aslında bir CD Playerdan daha farklı değil. Masal listesinden bir masalı seçiyorsunuz ve ‘Oynat’ (Play) tuşuna basıyorsunuz. Varsa müziğiyle beraber masal anlatılmaya başlıyor. Genellikle masalların süresi 3-4 dakika. Daha önce söylediğimiz gibi, seslendirme tiyatro sanatçıları tarafından yapıldığı için kullanılan türkçe oldukça başarılı. Seslendirme ve müziği aynı anda ‘sessiz’ (mute) moduna getirebiliyorsunuz. Grafikler özgün. İçinde gereksiz reklam ve kontrolsüz bağlantı düğmeleri bulunmuyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Bu uygulamada interaktivite çok az. iPad/iPhone gibi cihazların sunduğu teknolojik imkanları ve fonksiyonları içinde barındırmıyor. Bu açıdan bakınca fiyatını biraz pahalı bulduğumu söylemeliyim. Ancak yine de, bu kadar masalı bir arada bulundurabilmek için birkaç masal cd si almanız gerektiği düşünülecek olursa, fiyatı daha makul geliyor. Belki arayüz farklı şekilde tasarlansa ve masalın metinleri görünse ve kelimelerin işaretlenmesi özelliği olsaydı, okuma çağındaki çocuklar için daha eğitici olabilirdi diye düşündüm.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), aslında beklemediğim bir şekilde bu uygulamayı sevdi. Ancak iPad ile bir uygulamaya bakarken kitap bile olsa, sürekli interaktivite içinde olmaya alışık olduğundan, masalları sonuna kadar dinleyemeden bir sonrakine basıyor. Ben, iPad’de daha çok dili pratik edebileceği uygulamaları tercih ediyorum, ve fırsat buldukça türkçe masal cd’leri alıyorum.

Son sözümüz: Yurt dışında yaşayıp türkçe masal cd’lerine ulaşmakta problem yaşıyorsanız veya dinlemeyi seven masal tutkunu bir çocuğunuz varsa tatillere cdlerle çıkmak yerine bu uygulama ile iPad’inizi CD Player haline getirmeyi düşünebilirsiniz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This