Küçük Kuş Alfabe Öğreniyorum 1 $1.99

Küçük Kuş Alfabe Öğreniyorum 1

Onlineanne

Alfabeyi ve temel sayıları sevimli bir kuş eşliğinde öğretme iddiası taşıyan bu uygulama bizim için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. Türkçe alfabe deyince bizlerde akan sular durduğu için hiç düşünmeden bu serinin her iki uygulamasını da almıştık. Ne büyük bir yanılgı! Aşağıdaki eleştirilerimiz Küçük Kuş Alfabe Öğreniyorum 1 ve Küçük Kuş Harf Ormanında Alfabe Öğreniyorum 2 için geçerli.

Uygun yaş aralığı: 2-7 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone
Fiyat: $1.99
Kategori: Oyun
Versiyon: 1

Bu uygulamayı klasik olarak Beğendiklerimiz, Beğenmediklerimiz başlıkları altında değerlendiremiyoruz. Normal şartlarda Türkçe uygulamaları incelemelere mutlaka dahil etme gibi bir isteğimiz olduğu için bu uygulamayı buraya aldık. Ancak bu uygulamada çok ciddi sorunlar bulunmakta:

1. Bu uygulamada her harf küçük bir kuş eşliğinde sayfada beliriyor. Kuşa dokundukça harfin sesini duyuyorsunuz. Bizce “gayet anlamsızca” kuş bir yerlere kaçıyor.

2. Uygulamadaki öğretmen Küçük Kuş, Filin Banyosu uygulamasında gördüğümüz kuş. Arkada çalan müzik ise Filin Banyosu uygulamasının müziği! Geri kalan arka plan resmi ve eklenen öğeler de oradan buradan alakasızca toplanmış izlenimi vermekte.

3. Seslendirme ve diksiyon son derece kalitesiz, bazı yerlerde anlamak bile çok güç.

4. Uygulamada kuşa dokunma dışında bir interaktivite, yaratıcılığı geliştirecek, ilgi çekecek bir öğe, kullanıcı kontrolü ve benzeri hiçbir özellik yer almamakta. Arada boş sayfada çıkan bir kaç harfin birden tanımını, sonunda her harfle başlayan üç kelimenin okunmasını da gerekli kalitede olduğunu düşünmediğimiz için ek özellik sayamıyoruz.

5. Sayfa düzeni içinde yer alan hayvan, kız çocuğu, peri gibi nesnelerin yanına serpiştirilmiş harflerle  ilişkisi bile yok.

6. App Store’daki tanıtımda rakamlar olduğu söyleniyor. Ancak uygulamaya rakamlar dahil edilmemiş. Tanıtımda bahsedilen “bol miktarda alıştırma , zengin içerik” de göremedik. Ayrıca rating App Store’da çok yanıltıcı bir biçimde 4+ olarak görülmekte.

7. Uygulama biz kullanırken bir kaç kez çakıldı.

8. Uygulamanın App Store’daki tanıtımında yer alan “Fatih projesi, yeni nesil egitim hedeflerini, baz alan bir z-kitap çalışmasıdır” ifadesinden yola çıkarak Fatih projesinin kapsamının bu kalitede olup olmadığından bir an için şüpheye düştük. Çocukları Fatih Projesi’ne dahil olan  ebeveynler, lütfen bize bu kapsamdaki deneyimlerinizi ulaştırın.

9. Bu uygulamanın ciddi olarak geliştirilmesi ve de kullanıcıya bu haliyle satılmaması gerektiğini düşünüyoruz.Umarız, uygulama geliştirici bu eleştirileri dikkate alıp ciddi bir düzeltmeye gider ve para verip satın alanlar da kendilerini kandırılmış hissetmezler.

Son sözümüz: Bu iki uygulamayı da, türkçe olduğu için bizim gibi,  hiç düşünmeden, araştırmadan satın alabilecek aileleri uyarmayı bir borç biliyoruz.Paranızı boşa harcamayın şimdilik.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.

 Pin It on Pinterest

Share This