Sesli Masallar $0,99

Sesli Masallar

Onlineanne

Sesli masal uygulaması küçük yaştaki çocuklar için iPad’inizi bir cd player olarak kullanmanıza imkan veriyor. İçinde ortalama uzunlukları 3-4 dakika olan yaklaşık 30 adet değişik masal bulunuyor.

Uygun yaş aralığı: 2-6 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPod Touch
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Müzik
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
Daha önce aynı geliştiricinin benzer uygulamalarına burada yer vermiştik. Uygulamalar aynı mantıkla geliştirildiği için, bu masal uygulamasında da benzer noktalara değineceğiz. Arayüzü bir CD Player arayüzü gibi gayet basit. İçinde bulunan masallar, daha önce incelediğimiz Sesli Hikayeler Özel uygulamasının içindeki masallardan farklı. Aslında içlerinde bazılarını daha önce hiç duymadığımızı itiraf etmeliyiz. Bizce bu tür uygulamalarda önemli olan özelliklerden bir tanesi diksiyon kalitesi ve bunun da oldukça başarılı olduğunu söylememiz gerekiyor. İçinde gereksiz reklam ve sosyal medya bağlantı düğmelerinin bulunmaması da güzel.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Bu uygulamada da interaktivite çok az. Kitap kategorisinde değerlendirsek de aslında bir masal cd’si niteliğinde. Bir de arayüz aslında iPhone için geliştirilmiş, iPad’de sadece yeniden ölçeklendirilmiş (resize) edilmiş gibi bir izlenime kapıldık. Dolayısıyla özellikle retina görüntüsü ve HD destekleyen iPad’de uygulamanın görüntüsü pixellere bölünüyor. Aman canım, nasıl olsa ekrana bakmayacak ben sadece dinleme amaçlı kullanıyorum derseniz o başka tabii.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey’in (4), tepkisi bu uygulama içinde Sesli Hikayeler Özel’deki gibi oldu ve aslında beklemediğim bir şekilde bu uygulamayı sevdi. Ancak iPad ile sürekli interaktivite içinde olmaya alışık olduğundan, masalları sonuna kadar dinleyemeden bir sonrakine basıyor. Daha çok akşamları yatarken masal dinlediği için de iPad’imi ona bırakmam mümkün olmuyor, biz bu işi cd’lerle hallediyoruz.

Son sözümüz: Yurt dışında yaşayıp türkçe masal cdlerine ulaşmakta problem yaşıyorsanız veya dinlemeyi seven masal tutkunu bir çocuğunuz varsa tatillere cdlerle çıkmak yerine bu uygulama ile iPad’inizi CD Player haline getirmeyi düşünebilirsiniz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This