Hadi Yapalım Lite (Davranışlar) Ücretsiz

Hadi Yapalım Lite (Davranışlar)

Onlineanne

Toplam 15 yapboz içeren bu uygulamada 9 tane hareket, 6 tane de duygu tanıtılmakta. Minidahi tarafından hazırlanmış olan yapbozlar serisinde daha önce Vasıtalar ve Hayvanlar yapbozunu incelemiştik. Daha önceki incelemelerimizde de belirttiğimiz gibi bu yapbozlar da iki ayrı zorluk derecesine göre oynanabiliyor. Bir hayvan yapbozu tamamlandığında alkışlama efekti ile birlikte davranış ve ya duygunun ne olduğu seslendiriliyor. Bu serinin ayrıca Meyveler versiyonu da bulunmakta.

Uygun yaş aralığı: 2-6 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: Ücretsiz (Reklamsız isterseniz $2.99)
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
1. İlk önce söylememiz gereken uygulamanın fikrini beğenmiş olduğumuz. Davranışlar gibi bir konunun iPad’e taşınmış olmasına sevindik.
2. Yapboz tamamlandığında duyulan alkışlama efekti, tamamlanan yapbozun türkçe olarak seslendirilmesi özelliği de güzel.
3.Tüm uygulamaya ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. Reklamlar rahatsız edici değil ve de reklamsız versiyonu da satın almanız mümkün.
4. Daha önceki incelemelerde de belirttiğimiz gibi, grafiklerin ve seslendirmenin genelde güzel olması, yapbozların iki ayrı seviyede oynanabiliyor olması, ayarlar bölümünün çocukların kurcalayamayacağı biçimde tasarlanmış olması da beğendiğimiz özellikler arasında.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1. Üzüntü, korku, kızgınlık, mutluluk, şaşkınlık, mutluluk yapbozlarının grafiklerinden ilk etapta bu duyguları anlamanın biraz güç olduğunu düşünüyoruz. Belki grafikler daha anlaşılır olabilirdi. Ya da yapbozun başında “bu çocuk üzgün” gibi bir seslendirme de anlamayı kolaylaştırabilirdi.
2. Ses ve bebek modu ayarlarında sesin ya da bebek modunun açık ya da kapalı olduğunun ayarlarda anlaşılmaması konusu doğal olarak burada da var. Ayrıca keşke “Reklamsız Versiyonu Satın Al” mesajı her yapbozun ardından ortaya çıkmasa dileğimiz bunun için de geçerli.
4. Daha önce de belirttiğimiz gibi, beğenmediğimiz bir özellik olarak koymak çok doğru değil belki ama bu tür oyunlar için genel dileğimiz cihazların kapasitesinin daha çok kullanılması. Yani gerçeği varken ekranda yapboz oynamanın belli dezavantajları var. Bu dezavantajların karşısında avantajları daha çok desteklemek lazım diye düşünüyoruz. Belki daha çok animasyon kullanılması gibi.

Bizimkiler ne dedi: Bu uygulama Emre (2) için yararlı olma potansiyeli taşıyor. Ama Emre genel olarak yapbozları sevmiyor. Ekrandaki bir yapbozun ilgisini çekmesi için de biraz daha animasyonlu olması lazım sanırım.

Son sözümüz: Mutlaka bakın diyoruz!

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.2 Yorum

  1. Çok güzel gözüküyor

  2. Bakalim, deneyelim 🙂

Trackbacks/Pingbacks

  1. Cumhuriyet Bayramı İndirimleri | ONLINEANNE - [...] Hadi Bakalım – Davranışlar [...]

Pin It on Pinterest

Share This