Can ve Ceren Mevsimleri Öğreniyor $0.99

Can ve Ceren Mevsimleri Öğreniyor

Onlineanne

Bu uygulama küçük çocuklara mevsimleri öğretmeyi hedefleyen eğlenceli bir oyun uygulaması. İngilizcesini de ayrıca satın almak mümkün. Can ve Ceren adlı iki kardeş eşliğinde, çocuğunuz  önce dört mevsimden birini seçiyor ve sonra da kıyafet seçenekleri arasından istediği kıyafeti giyip oyun oynamaya başlıyor. Oyunda çocuğunuz mevsime uygun görüntüler eşliğinde parka giderken deniz yıldızı, çiçek, yaprak veya kar tanesi topluyor. Ama bu oyunda kazanmak kaybetmek yok. Onun yerine, çocuğunuzun seçtiği kıyafetler mevsime uygun değilse “üşüdün” ya da “terledin” gibi sonuçlarla karşılaşıyor. Zibumi Games tarafından tasarlanmış.

Uygun yaş aralığı: 2-4 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: $0.99
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Grafikleri, diksiyonu güzel olan, anlaması kolay bir uygulama.
2. Oyunda kazanma, kaybetme gibi hedeflerin olmamasını çok beğendik. Bunun yerine çocuk yaptığı seçimlerin doğal sonucunu görüyor. Bizce çok iyi bir fikir.
3. Kullanıcı kıyafet seçerken şapka, kısa kollu tişört, uzun pantolon gibi seslendirmeler çok yararlı.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1. Başta mevsim seçerken mevsimlerle ilgili biraz daha bilgi olabilirdi.
2. Kıyafet seçimi yaparken kullanıcı kıyafet parçasına dokunduğu anda seçimini yapmış oluyor. Onun yerine her kıyafete dokunduğunda kıyafetin ismini duyabilme imkanı tanınsa daha öğretici olabilirdi.
3. Oyunda müzik, seslendirme açma/kapama/durdurma kontrolleri bulunmuyor. Çocuklarla böyle uygulamaları beraber oynadığımızda bu tür kontrollere ihtiyaç duyabiliyoruz.

Bizimkiler ne dedi?
Emre (2) bu oyuna bayıldı. Henüz mevsimleri anlamıyor ve de kıyafetleri rastgele seçiyor. Oyunun başında o yüzden mevsimler hakkında konuşabileceğimiz bir “mevsimlere giriş” bölümü olmasını tercih ederdim. Deniz (6) ve Damla (6)  için basit bir oyun, onların ilgi alanında değil.

Son sözümüz: Küçük çocuğunuz için güzel bir uygulama. Deneyin diyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmamış

Trackbacks/Pingbacks

  1. Ebru Painting | ONLINEANNE - [...] ebrunuzu oluşturmak mümkün. Full versiyonu satın alırsanız 12 renginiz oluyor.Daha önce bir oyun uygulamasını incelediğimiz Zibumi Games tarafından geliştirilmiş.…

Pin It on Pinterest

Share This