Mask Jumble Halloween 1,79 TL

Mask Jumble Halloween

Onlineanne

Oldukça yenilikçi ve sevimli bir artırılmış gerçeklik (augmented reality) uygulaması. Bizim için de incelediğimiz uygulamalar içerisinde bu açıdan bir ilk olduğunu söylemeliyiz. Yüz tanımlama mantığıyla çalışan bu uygulama, cihazınızın kamerasını ayna haline getiriyor. Çocuğunuz ekranda kamera aracılığıyla kendi yüzünü görüyor. Takmak istediği maskeyi kartlar arasından seçtikten sonra, ekrandaki görüntüsüne dokunarak yüzüne maskeyi yerleştiriyor. Geriye kalan tek şey fotoğrafını çekmek oluyor ki, bu da uygulamanın içinden yapılıyor. Piikea Street LLC nin çocuk dostu diğer uygulamalarını burada daha önce incelemiştik. Bugün Cadılar Bayramı (Halloween) olduğu için, günün anlamına uygun olarak bu uygulamayı sizler için inceledik, ancak aynı mantıkla çalışan Mask Jumble Animals uygulamasına da bakabilirsiniz. Çocuğunuz bu Cadılar Bayramını hiç unutmayacak.

Uygun yaş aralığı: 4-8 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPod Touch
Fiyat: $0,99
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.2

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Cadılar Bayramına özgü olarak hazırlanmış bu uygulamada 10 farklı maske bulunuyor. Bahsettiğimiz Mask Jumble Animals uygulamasında ise 20 farklı maske var. Maskelerin hepsi çok sevimli, grafiklerini oldukça beğendik.
2. Kartta sorulan maskenin doğru parçalarını bulmak için küçük bir eşleştirme oyunu oynanması gerekiyor. Bu da uygulamayı aynı zamanda eğitici bir hale getiriyor.
3. Ebeveyn kontrolü olması güzel bir özellik. Çekilen resimlerin facebook veya email ile paylaşılması için cihazın Ayarlar bölümünden gerekli ayarları açıp kapatabiliyorsunuz. Uygulama içinden bunu nasıl yapacağınıza dair yönlendirme de bulunuyor.
4. Her iki uygulamada kullanılan maskelerin çizimlerini Crafts bölümünde bulabiliyorsunuz. İsterseniz bunların çıktısını alıp boyama projeleri yapıp, gerçek maskelerinizi üretebilirsiniz.
5. Cadılar Bayramı olur da şeker olmaz mı? Eşleştirme oyunu sonucunda doğru maskeyi tamamlamanız durumunda, size yukarıdan şeker atıyor. Gerçekten ağzınızla yakalarsanız, kapalı olan kartları da açabiliyorsunuz.
6. Yurt dışında, özel eğitim gereksinimi içinde olan çocukların eğitiminde de, çekilen fotoğraflardaki yüz ifadelerinin üzerine konuşulması ve bunun gibi şekillerde kullanılıyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1.Beğenmediğimiz bir özellik olarak söyleyemiyoruz ancak tabii ki türkçe değil.
2. Bir de, fotoğrafı çekerken 3’ten geriye sayıyor ve öyle çekiyor. O süre içinde kameranın sabit durması gerekli ki, net bir fotoğraf çıksın. Özellikle küçük çocuklarınız yardımınıza ihtiyaç duyabilir.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), çok çok sevdi. Yüzünü şekilden şekile sokup maskeler takarak kendi kendine eğlenip duruyor. Sanırım birazdan elinden iPad’imi almam gerekecek.:-)

Son sözümüz: Kullanımı basit, çocuklar için Cadılar Bayramını çok eğlenceli hale getiriyor. Tüm çocukları etkileyecek, eğlendirecek aynı zamanda eğlendirici, incelediğimiz ilk çocuklar için hazırlanmış, çocuk dostu artırılmış gerçeklik uygulaması. Kesinlikle tavsiye ederiz, hep birlikte çok eğleneceksiniz!

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This