First Phrases 1,79 TL

First Phrases

Onlineanne
Okuyucular

Bu oyun uygulaması temel olarak İngilizce kelime gruplarını çocuklara öğretiyor ve çocukların dil, konuşma, dinleme becerilerini geliştiriyor. Çocukların tek kelime kullanımından kelime grupları kullanımına geçişlerini desteklemek amacıyla deneyimli bir dil ve konuşma terapisti tarafından geliştirilmiş. Otizm, dil gelişimi gecikmeleri gibi alanlarda konuşma ve dil terapisi için de tavsiye ediliyor. Daha önce Fun with Directions adlı uygulamasını incelediğimiz Hamaguchi apps tarafından geliştirilen bu oyun uygulamasında bir kedi karakteri için kullanıcıya “kediye ne yapacağını söyle” direktifi veriliyor, kullanıcı eylem içeren kelime grubundaki kelimelerin resimlerine tıklıyor ve de kelimeleri sırasıyla dinliyor (örn. turn on+the+music-müziği aç), sonra kelime grubunun tarif ettiği hareketin animasyonunu seyrediyor (Kedi müziği açıp dinlemeye başlıyor). Daha sonra kullanıcı duyduğu kelime grubunu tekrar ediyor ve de kendi sesinin kaydını dinleyebiliyor. Burada incelediğimiz Lite versiyonunda en fazla 3 kullanıcı, 6 adet fiil, tek bir animasyon karakteri (kedi) var. 17,99 TL ye satılan tam sürümünde ise 15 kullanıcı, toplam 29 adet fiil, kediye ek olarak ayı, fare gibi karakter seçenekleri, erkek ya da kız çocuk seslendirme seçenekleri bulunuyor. Uygulama içi satın alımla tam sürümdeki bu seçenekleri arttırmak mümkün.

Uygun yaş aralığı: 2-8
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: 1,79 TL (tam sürüm 17,99 TL)
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Son derece basit, anlaşılır ve sade bir tasarım, yeterince iyi grafikler ve dikkat dağıtmayan efekt ve animasyonlar.
2. Üç seviye ayarı: Kolay (Dinlemek için tüm kelime grubuna dokunma). Orta (Dinlemek için her kelimeye ayrı ayrı dokunma). Zor (Dağınık olan kelimeleri doğru sıraya sokma)
3.Seviye ayarına ek olarak her kullanıcıya göre ayrı ayrı saklanabilen pek çok seçenek bulunuyor.  Örneğin kelime grubunun iki ya da üç parçalı dinlenebilmesi, kelime grubunun animasyon öncesi kaç kez tekrar edileceği (en fazla 3 tekrar mümkün), hangi fiillerin üzerinde çalışılacağı, animasyonlar için kullanılacak karakterler, kayıt seçenekleri, seslendirmede kullanılacak ses (kız çocuk/erkek çocuk sesi) gibi. Tabii bunlar Lite versiyonda sınırlı.
4.Kayıt bölümünde grafiklere dokunarak kelimeleri tekrar dinlemek ve de tekrar ederek sesinizi kaydetmeniz mümkün. Bu çocuklar için son derece eğlenceli ve eğitici bir aktivite.


Beğenmediğimiz Özellikler:
1. Türkçe dil gelişimi için bu uygulamadan yararlanmak zor. Eğer seslendirmenin kapama özelliği olsaydı yine de bu amaçla kullanmak ve de kayıt kısmından yararlanmak mümkün olabilirdi. Türkçe ve ingilizce yapısal olarak çok farklı ama en azından animasyonlardan ve kayıt özelliğinden türkçe konuşarak yararlanmak gibi amacın dışına çıkan farklı kullanımlar basit bir seslendirmeyi kapatma kontrolü ile sağlanabilir aslında.
2. Zor seviyede oynarken kullanıcı bir kelimeyi doğru diğerlerini yanlış dizdiğinde tekrar denemek için en baştan sıralama yapmak zorunda. Kullanıcının doğru yere koyduğu kelime yerinde kalsa hatayı nerede yaptığını bulması daha kolay olur diye düşünüyoruz.

Bizimkiler ne dedi: Damla (6), Deniz (6) ve Emre (2) bu uygulamayı henüz denemediler ama yararlanacaklarını ve ilgileneceklerini düşündüğüm uygulamalardan.

Son sözümüz: Basit ingilizce öğrenimi için iyi bir uygulama. Lite versiyonu deneyip ona göre karar verebilirsiniz.9 Yorum

 1. 3,5 yaşındaki kızım ve ingilizceye pek meraklı oğlum için şansımı deneywcm

 2. Bu hediye supermis cidden
  Bol şans

 3. bol şans…

 4. Evet bu süpermış diğerı var zaten .umarım bize çıkar bende şansımı denemek istiyorum.tesekkürler

 5. Bu program en AppStore da en çok arayıp indirdiğimiz programlar kategorisinde. İnşallah bize çıkar 😉

 6. Şansımızı burda da deneyelim

 7. Sevgili Güner, promo kodunuzu size yolladık.

  Hepinize katılımınız için çok teşekkür ediyoruz. Yeni hediyeler için bizi takip etmeye devam edin!

  • Çooook teşekkürler. Hemen ındırmeye başladım bıle ıyıkı varsınız demek bugün şanslı günümüzdeymişiz oğluşumla.

   • Teşekkürler, umarız mutlu mutlu oynarsınız beraber. 🙂

Trackbacks/Pingbacks

 1. Hediye Uygulamalar | ONLINEANNE - [...] 3 kişiye promo kod hediye ediyoruz! Resme tıklayın, mesajınızı bırakın! (Ücret 3.59 TL) First PhrasesMesaj bırakanlar arasından 1 kişiye…

Pin It on Pinterest

Share This