The Emotion Select 8,99 TL

The Emotion Select

Üygulamanın promosyon süresi sona ermiştir. App Store’da 26,99 TL’ye satılmaktadır.
Özel çocuklara yönelik geliştirilmiş bu uygulama, bu hafta sonu 26,80 TL yerine 8,99 TL ye satılıyor. Kaçırmamanızı tavsiye ederiz!

zBrainy isimli bu geliştirici otizmli veya diğer konularda öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için mobil uygulamalar geliştiriyor. Bu uygulama, kullanıcılarına duyguların tanımlanması ve öğrenilmesi konusunda yardımcı oluyor. Elbette, bir ebeveyn olarak çocuğunuzla veya bir terapist olarak hastanızla birlikte bu uygulamayı kullanmanız gerekiyor. Birkaç kez oynandıktan sonra ebeveyn/terapistler için istatistikleri gösteriyor. Böylece çocuğun hangi duyguları daha iyi öğrendiğini veya zorluk çektiğini ve ilerlemesini görmeniz mümkün oluyor.

Temel olarak 3 bölümden oluşuyor. Birinci bölümde (Review) tek tek duyguların üzerinden geçiyorsunuz, ve açıklamalarını yapıyorsunuz. Tabii açıklamalar ingilizce ancak sadece yazılı olarak geliyor. Dolayısıyla eğer konuşarak bu duyguyu ses karışıklığı olmadan anlatabilirsiniz.
İkinci bölümde, önceki bölümde öğrenilen duygular, tek tek yüz ifadeleriyle kullanıcıya soruluyor. Bu duygular; kızgınlık, şaşırma, üzüntü, neşe ve korku. Ekranın altında iki adet cevap seçeneği bulunuyor. Doğru bilinmesi halinde kısa bir tonda ses duyuluyor ve ekranın altında yeşil ile ‘Doğru’ yazıyor. Bunun haricinde alkış veya abartılı bir müzik vs bulunmamakta. Tersi de yanlış yapılması halinde geçerli. Yani hiçbir şekilde motivasyonu azaltacak bir tepkiyle karşılaşmıyorsunuz.
Üçüncü bölümde ise, kullanıcı çeşitli senaryolar içerisinde sorulara tabi oluyor. Mesela bir kutunun içinden bir dondurma çıkıyor, ve yüz ifadesiyle birlikte ‘More!’ diye bir ses duyuluyor. Ekranın altında da bu duygunun hangisi olduğu soruluyor.

Bu uygulamanın menüsü ingilizce olmasına rağmen, bir kez yetişkinler tarafından oynandıktan sonra, türkçe açıklamaları ile çocuklara gösterilebilir. Uygulama tarafından seslendirilen soru neredeyse yok. Dolayısıyla tercih ederseniz, türkçe olarak da kullanmayı deneyebilirsiniz.


Uygun yaş aralığı: 3-11 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: 8,99 TL
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Gelecek versiyonlarda görmek istediklerimiz:
Uygulamanın her ne kadar bir yetişkin ile birlikte kullanılacağını düşünsek de, facebook bağlantısı için bir güvenlik duvarı oluşturulması iyi olurdu.

Son sözümüz: İlgi alanınıza giriyorsa, otizmli ve diğer konularda öğrenim zorluğu çeken ‘özel’ çocuklara yönelik geliştirilmiş bu uygulamayı, bu hafta sonunda promosyon süresi bitmeden almanızı tavsiye ederiz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This