Faces iMake – Right Brain Creativity $1,99

Faces iMake – Right Brain Creativity

Onlineanne
  • Yaratıcılık
  • Eğitici Nitelik

Bu uygulamanın iPhone versiyonunu daha önce incelemiş ve yayınlamıştık. Ancak uygulamanın son versiyonuna eklenen yepyeni bir özellikle adeta uygulamayı baştan yaratmış oldular. Bu nedenle önceki incelemelerimize Face World™ ün dahil olduğu iPad versiyonu özelliklerini de ekliyoruz. iMagine machine LLC tarafından geliştirilmiş uygulamalardan bir tanesi olan Faces iMake, çocuğunuzun ve sizin yaratıcılık sınırlarınızı zorlayacak. Yeni isminde olduğu gibi ‘Sağ Beyin Yaratıcılık’ mekanizmasını çalıştıracak. Gündelik yaşamımızda kullandığımız her türlü eşya ile kolaj tekniği kullanarak komik yüzler oluşturmanız mümkün; üstelik halıya boya döküldü, ağzına uhu soktu, düğmeyi yuttu gibi dertler olmadan. 🙂
Ürünün Lite olan versiyonu $0,99, Premium versiyonu $1,99 a satılıyor. Burada incelemesi yapılan Premium versiyonudur. Ayrıca uygulamada sesli komutlar olmadığı için, hiç yabancı dil bilmeyenler tarafından da kolaylıkla kullanılabilir.

Uygun yaş aralığı: 4+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: 3,59 TL
Kategori: Oyun
Versiyon: 2.0.6

Beğendiğimiz Özellikler:
Piyanodan bir ağız ve dişler, düğmeden gözler, sivri biberden kaşlar… Hemen hemen her türlü eşyanın yer aldığı zengin bir kütüphanesinin olması en güzel özelliklerinden bir tanesi. Hayal gücünün genişletilmesi, yaratıcılık, problem çözme gibi yeteneklerin pratik edildiği bu uygulamanın, çocuğunuzun en çok sevdiği uygulamalar listesine gireceğine eminiz. İçerisinde 5 aşamadan oluşan neler yapılabileceğini gösteren yönlendirici bir video bulunmakta. Fotoğraf çekebilme veya ekleyebilme, (uygulamanın içinde yer alan müzik çok güzel olmasına rağmen) istenirse kendi müzik listenizi yaratabilme, yaptıklarınızı saklayabilme gibi bonus özelliklerin hepsi mevcut. İsterseniz çocuğunuzla birlikte keyifle oynayabileceğiniz, isterseniz tek başına oynamasına izin verebileceğiniz aile boyu eğlenceli bir uygulama. Oyunun en önemli özelliklerinden bir tanesi de, eğitim zorluğu çeken çocuklara da yönelik olması.

Son versiyonunda karşımıza çıkan en büyük yenilik Face World™. Hanoch Piven ile oluşturulan bölüm, dünyada bu uygulamayı kullanan diğer insanların hazırladığı resimlerden oluşan bir galeri aslında. Bu galeriden, dünyanın herhangi bir yerindeki birinin hazırladığı resmi alıp kendi iPad’inize indirip onun üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapıp yeniden galeriye koyabiliyorsunuz. Böylece sizin kütüphanenizde olmayan objelere de erişmiş oluyorsunuz. İnternet ile iletişimin ulaştığı noktaya dikkatinizi çekmek istiyoruz. Patates kafa çalışması deyip geçmeyin, müthiş yaratıcı resimlerle bambaşka insanlarla bir diyalog içine gireceksiniz.

Beğenmediğimiz Özellikler:

Daha önce yaptığımız incelemede, sosyal paylaşım opsiyonlarından yakınmıştık. Son versiyonda bunun kaçınılmaz olduğunu düşünüyoruz, çünkü bu sadece çocuklar için değil, artık büyükler için de cazip bir uygulama halinde gelmiş durumda. Ancak yine de, küçük çocuklar düşünülerek bu düğmelere bir çeşit güvenlik duvarının konulması daha iyi olurdu diye düşünüyoruz.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), komik suratlarını oluşturmaya bayılıyor, her zaman fırsat bulup yapamadığımız el işi oyunları konusunda bana çok yardımcı bir uygulama olduğunu itiraf etmeliyim.

Son Sözümüz: Çok yaratıcı ve eğlenceli bir uygulama. Sadece çocuklar için değil büyükler için de. Paranıza acımayacaksınız!

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmamış

Trackbacks/Pingbacks

  1. The Monsters Family | ONLINEANNE - [...] dağıtacak aktiviteler bulunmuyor. 4. Geliştirici firma olan iMagine Machine’in daha önce diğer çocuk dostu uygulamalarını burada incelemiştik. Menü içinden…

Pin It on Pinterest

Share This