Alphabet – ABC Cards 5.49 TL

Alphabet – ABC Cards

Onlineanne
Okuyucular
Ppromosyon kodlarını talihlilerimize ulaştırdık. İlginize teşekkürler. Uygulamaya ilişkin geri dönüşlerinizi bize veya AppStore’da geliştiricinin kendisine yapabilirsiniz.
Bu uygulama için elimizde 7 adet promosyon kodu bulunmaktadır. Çekilişe katılmak için yorum bırakabilirsiniz!

Daha önce çok benzerinin türkçesini incelediğimiz ve de hediye ettiğimiz Okul Öncesi Alfabe Kartlarının ingilizcesi. Turko Games tarafından geliştirilen bu uygulamada, kartlar kullanılarak ingilizce harf ve sayılar öğretiliyor. Ancak bu sefer kartlar daha farklı ve de daha geliştirilmiş özellikler mevcut.

Uygun yaş aralığı: 2-5 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone
Fiyat: 5.49 TL
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
Bu uygulama türkçe örneğindeki gibi 4 bölümden oluşuyor. Harflerin tek tek tanıtıldığı harf kartları, o harfle başlayan bir kelimenin ve ilgili resminin olduğu kartlar, bu ikisinin birleştirilmiş hali ve son olarak 1’den 20’ye kadar sayıların gösterildiği kartlar. Sayı kartları ayrıca 10’ar 10’ar yüze kadar da saymayı da öğretiyor. Anlaşılır bir arayüz ve çocukların ulaşamayacağı bir Ayarlar menusu mevcut. Arka plandaki müziği kapatmak mümkün, yaşasın! Ayrıca isterseniz kartların kendi kendine değişmesi için otomatik gösterim (Auto-switch) açma/kapama ayarı var. Bir de sürpriz var: Eğer üstünde harf olan balonlara tıklarsanız, çocukların söylediği klasik ingilizce A-B-C şarkısı çıkıyor.

Beğenmediğimiz Özellikler:
Bu uygulamada aslında hedeflenen ingilizce alfabe ve sayıları öğretmek, ve bunu gerçekleştirme potansiyeli olan bir uygulama.Ancak hiç efekt olmaması bu uygulamanın çekiciliğini azaltıyor. Alfabe öğretirken çocuklar genelde harflerin seslerini de öğreniyorlar ki bu uygulamada harflerin okunuşu var ama sesleri yok (Yani C harfi, si diye okunur, sesi K Cat).  Seslendirme genel olarak düzgün olsa da seslendirmenin ana dili ingilizce olan biri tarafından yapılması gerekirdi diye düşünüyoruz. Türkçesinden farklı olarak bir Ayarlar bölümü var ve burada müziği ve de otomatik gösterimi kontrol edebiliyorsunuz. Bu kısma ulaşmak zor ve çocukların bu tür düğmelere ulaşımının engellenmesini çok destekliyoruz. Ancak bu uygulamada buraya ulaşmak neredeyse imkansız. İlgili düğmeye 10 saniye kadar basmak ve gerçekten kuvvetli basmak gerekiyor, neredeyse bozuk herhalde kararını verecektik. Yani belki bu kadar uzun basmak da gerekli olmayabilir. Kartların kendi kendine değişmesi özelliği çok güzel de, o da 7 saniyede bir değişiyor. Biz de çalışmıyor mu hissi uyandırdı. Aman, bir önceki yorumumuzda “bunlar olsaydı” dedik, sağolsun uygulama geliştiriciler bizi kırmayıp koymuşlar, şimdi de “ay çok hızlı, ay çok yavaş” diyoruz, farkındayız:-) Tasarım işi bitmeyen bir süreç, o yüzden bu noktada önerimiz ilerde bu tür ayarlarda kullanıcıya seviye ayarlama şansı vermek olabilir. İsteyenin bir yüzü demişler…

Bizimkiler ne dedi?
Emre (2) henüz harflerle hiç ilgilenmiyor. Deniz (6) ve Damla (6) içinse bunlar çok basit. Bir de bizim derdimiz biliyorsunuz Türkçe. Ancak diksiyonunu değerlendirmek için evde hasta yatan Damla’dan bana yardımcı olmasını rica ettim. Genel olarak kelimelerin doğru okunduğunu ama bazılarının doğru olmadığıı söyledi. Bir kaç örnek “ball”, “rabbit” ve de g, j, z gibi bazı harfler. Bir de elçiye zeval olmaz, Damla uygulama için “çok sıkıcı” dedi. Ama dediğim gibi bunlar için yaşı büyüdü artık.

Son sözümüz: İngilize alfabe konusunda bu uygulamaya rakip çok. Satın almak için oyumuzu bu uygulamadan yana kullanamıyoruz. Ancak Turko Games sizlerin kendi kararını verebilmesi için bir sürü promo kod hediye ediyor sağolsun, lütfen siz de görüşlerinizi yazın ki almak isteyenlere bir kolaylık olsun.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.11 Yorum

 1. yılmadım 🙂

 2. Biz de istiyoruzzzz. Bu uygulama tam benim minik ikizlerime göre.

 3. Evet birçok farklı versiyonları var bu uygulamanın ama şansımızı deneyelim?

 4. Kızlarıma sayıları öğrettiğimiz şu günlerde bize çok yardımcı olacaktır.

 5. Merhaba ,ben de oğlum için istiyorum bu uygulamayı 😀

 6. tam oğluma göre…

 7. oğlum icin
  Süper olurdu
  Bol şans lara

 8. Promosyon kodlarınızı mail adreslerinize ulaştırdık. Uygulama hakkındaki görüşlerinizi buraya yorum bırakır ve puanlamaya katılırsanız çok seviniriz. Katılımınız için teşekkürler.

 9. en sonundaki şarkıyı sevdik galiba

 10. umarım kampanyanız devam ediyordur

  • Malesef sona erdi. Ancak yakında başka uygulamalarla ilgili hediyeler olmaya devam edecek. İlginize teşekkürler, takipte kalın 🙂

Pin It on Pinterest

Share This