Masal Perisi Ücretsiz

Masal Perisi

Onlineanne

Bu ücretsiz masal uygulaması uykudan hemen önce çocukların masal dinlemeleri için hazırlanmış.Görsel bir efekt yok ancak uygulama geliştiricilerin dediğine göre bu masallar alfa dalgalarıyla hazırlanmış, dolayısıyla çocukların algı mekanizmasını geliştirmekte ve de odaklanarak dinlenildiğinde rahat bir uykuya dalmalarına olanak sağlamaktaymış. Alfa dalgası da neymiş diyorsanız uygulamanın için de uzun uzun anlatılıyor ancak bizim anladığımız insanın rahat huzurlu olduğu zaman ortaya çıkan beyin dalgaları. Bu uygulamayla 5 adet masal ücretsiz olarak sunuluyor. Diğer 5 adet masalın hepsini ise Uygulama İçi Satın Alım olarak alabiliyorsunuz.

Uygun yaş aralığı: 2-6 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone,ipod touch
Fiyat: Ücretsiz (Uygulama içi satın alım)
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
Son derece basit bir arayüzü var çünkü sadece dinlemek için tasarlanmış. Arkada belli belirsiz çalan güzel bir müzik var ve söylenen o ki bu müzik alfa dalgaları içerdiği için çocuğu rahatlatıp uykuya hazırlıyor. Anlatan kişinin ses tonu ve diksiyonu güzel.

Gelecek versiyonlarında görmek istediklerimiz:
Sadece dinlemek için olan uygulamalar bize iPad’in görsel avantajlarını hiçe saymak gibi geliyor. “Ben masal anlatamıyorum, başkası anlatsa” diyorsanız, veya yolda “sıkıldııım” diyen çocuklarınız varsa  kullanılabilir. Ancak bu uygulamanın arayüzünde bazı sıkıcı hatalar da var. Bir masala başlamak için oynat (Play) düğmesine basmak masalı başlatamayabiliyor. Masal Perisi Kimdir, Masallar Hakkında düğmeleri önce çalışmıyor gibi geliyor kullanıcıya sonra ise anlatılanı dinlemeye başlıyorsunuz. Neyse, kişiye göre değişir ama ben çoğunlukla dinlemeyi değil okumayı tercih ettiğimden bu tasarım hoşuma gitmedi. Aynı şekilde keşke hikayeleri yazılı olarak da görebilseydik diyorum. Bu, masalları çocuklara okumadan önce hızlıca göz atmak isteyenler için de iyi olabilir. Belki geliştirici, ileriki versiyonlarında bunlardan yararlanarak bazı iyileştirmeler yapabilir?

Bizimkiler ne dedi?
Henüz bu uygulamayı denemediler. Evde yatmadan önce “bazen daralsam da” masalları kendim anlatmayı tercih ediyorum ve de halen ipad görmek, özellikle Emre’de (2) Caillou seyretme şartlanması yarattığı için uyku öncesi etrafta olmaması bizim için daha hayırlı oluyor. Bir sonraki seyahatimizde deneyeceğim ama.

Son sözümüz: Siz “Masal dinleyelim” diyorsanız, biz de bunu indirin ve deneyin diyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This