Motion Math: Wings Ücretsiz

Motion Math: Wings

Onlineanne

Çarpma işlemini kavramsal olarak öğretmeyi hedefleyen bir matematik uygulaması. iPad’inizi istediğiniz yönde eğerek bir kuş olarak adadan adaya uçuyorsunuz, matematik problemlerini başardıkça da kendinize renkli tüyler kazanıyor ve kuşunuzu rengarenk süsleyebiliyorsunuz. Ancak adadan adaya uçabilmek için karşınıza çıkan çarpma problemlerini doğru yapabilmeniz gerekiyor. Çarpma problemleri ile kastettiğimiz iki grup sayıdan büyük olana uçabilmek. Doğru yapamazsanız kuş bir engele çarpmış oluyor. Sayıların büyüklüğü noktalar, gruplanmış noktalar, nokta toplulukları, ve grafikler gibi farklı görsel biçimlerde ifade edildiği için çarpma işleminin temel kavramları ile beraber temel matematik kavramlarını da öğreten bir uygulama.Daha önce başka bir matematik uygulamasını incelediğimiz Motion Math tarafından geliştirilmiş.

Uygun yaş aralığı: 6+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPod touch
Fiyat: Ücretsiz (Uygulama içi satın alım tüm seviyeler 12.99 TL)
Kategori: Oyun
Versiyon: 2.0

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Güzel grafikleri, rahatsız edici olmayan bir müziği, anlaşılır ara yüzü ile oynama mantığı çok basit olan bir uygulama.
2. Çok çeşitli görsel formlar kullanılarak çarpma işlemi öğretiliyor.Her aşamada kuşu süslemek için renkli türler kazanıyorsunuz.
3. Ebeveynlere yönelik güzel bir açıklamalar sayfası bulunuyor.
4. Oyun temelde en büyük rakamı bulma mantığına dayansa da farklı seviyelerde oynayabiliyorsunuz. Çok basitten başlayarak gerçekten zor seviyelere kadar ilerleyebildiğiniz için çok geniş bir yaş grubuna hitap ediyor.

5. Farklı kullanıcılar tanımlamak, müziği açıp kapamak, istediğiniz zorluk seviyesinde oynamak mümkün.
6. Oyunun başında oyunu nasıl oynayacağınız anlatılıyor, öğretmenler ve ebeveynler için videosu da var, nasıl oynanır bölümü de var ancak ingilizce. Oyunu oynamak için ingilizce bilmeye gerek yok.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1. Oyunu bitirmeden ayarlar kısmına ulaşılamıyor.
2. Kuşun uçma hızını ayarlayabiliyor olmak isterdik. Bu durumda kullanıcı zor seviyelerde düşünerek yapma, kolaylarda daha hızlı geçme olanağına kavuşmuş olurdu.
3. Tüy kazandıktan sonra kuşu süsleme kısmı yeterince anlaşılabilir gelmedi bize.
4. Oyunun bu hali güzel ama parmakla seçerek de oynayabilme opsiyonu olsa güzel olurdu diye düşünüyoruz.

Bizimkiler ne dedi?
Deniz (6) ve Damla (6) bu uygulamayı çok beğendiler, zevkle oynuyorlar. Ancak Emre (2) kuşa bayıldığı için ablalarını rahat bırakmıyor. Kendisinin matematikten anladığı yok ama “kuşu aç” diye diye bu uygulamanın peşinde günlerdir.

Son sözümüz: Mutlaka deneyin diyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This