Benim Annem Ücretsiz

Benim Annem

Onlineanne

Küçük bir elektronik kitap uygulaması olan Benim Annem bir çocuğun ağzından annesine söylediği güzel sözlerden oluşuyor. Küçük çocuklara annelerinin onlar için yaptıklarını öğretmek için hazırlanmış.

Uygun yaş aralığı: 2-4 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone,iPod touch
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
Bir e-kitap olarak tasarlanmış olan ve ücretsiz olan bu uygulama, sade grafiklerden ve de boyama sayfasından oluşuyor. Güzel diksiyonlu otomatik seslendirme ve de arka plan müziği mevcut.

Keşke olsaydı dediklerimiz:
Bu uygulama herhangi bir interaktivite içermiyor. Bir boyama sayfası mevcut ancak onun da kalitesi pek iyi değil. Ayrıca boyama konusunda bu tek sayfaya bağımlı olmanız dışında, orada bulunan kaydetme düğmesi de çalışmıyor. Arkaplanda çalan müziği kontrol etme şansınız, kelimelerin altının çizilmesi özelliği gibi aradığımız özelliklere de maalesef rastlayamadık. Anlatım tarzı “Canım annem, benim için bunları yaptın.Benimle oynadın, bana baktın “dan bir hikaye anlatımına çevrilse belki daha kolay takip edilir hale gelebilir.Hikaye ile kastettiğimiz “Küçük bir çocuk varmış. Annesini çok severmiş. Annesi ona güzel yemekler yaparmış” şeklinde.

Bizimkiler ne dedi?
Emre (2)nin kesinlikle ilgileneceği bir uygulama olmadığını bilmeme rağmen açmayı denedim ama hiç ilgisini çekemedim. Bu tür kitapları içerdiği hikayenin kendisinden çok grafikler hakkında konuşmak için kullanıyoruz. Damla (6) bu kitaba şöyle bir göz attı ama ilgisini çekmedi. Zaten ben de “gel bakalım” deyip okumaya başladığımızda kendimi çok garip hisettim çünkü “Benim annem dünyanın en iyisidir, benim için şunları yaptın” türevi laflar bana hem biraz zorlama geldi, hem de benim bir anne olarak kendi ağzımdan çıkıyor olması bende anne olarak işin doğası gereği yaptıklarımı fedakarlık adı altında çocukların kafasına kakıyorum hissi yarattı. Hikaye olarak anlatmayı tercih ederdim.

Son sözümüz: Ücretsiz ve türkçe bir uygulama olduğu için indirip bakabilirsiniz. Ancak bizce geliştirilmesi gereken bir uygulama.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.2 Yorum

  1. Bu kadar anneye övgülü bir kitap okyunca çocuğumun beynini yıkıyormuş gibi hissetdim.fonda çalan müzikte çok durağan zaten 3.sayfaya bile gelemeden mızırdadık

    • ya maalesef, bizde de benzer bir durum oldu:-)

Pin It on Pinterest

Share This