Bobo Explores Light 8.99 TL

Bobo Explores Light

Onlineanne

İşte bilim tutkunu çocuklar için harika bir interaktif kitap uygulaması! Bobo adlı sevimli bir robot şimşek, güneş, uzay, ışık, insan gözü, teleskop, lazer gibi ışıkla ilişkili değişik 21 adet konuyu eğlenceli animasyonlarla çocuğumuza, hatta bize,  öğretiyor. Kitap dedik ama bildiğimiz kitaplara gerçekten benzemiyor. Her konuya özel animasyonun yanısıra değişik bilgiler, videolar var. Bu kitap uygulamasında, tasarım detaylarına hayran kalmamak mümkün değil, zaten 2012 de Apple tasarım ödülünü de almış.

Uygun yaş aralığı: 6+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: 8.99 TL
Kategori: Kitap
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Gerçekten çok güzel grafikler, animasyonlar, efektler, renklerle dolu bir kitap. Bobo süper bir robot ve dokunduğunuz yere doğru da hareket edebiliyor 🙂
2. Çok ilginç bilgiler, çok eğlenceli bir biçimde anlatılmış.Konular arasında, kitabın başında bulunan animasyonlar ise ayrıca güzel.
3. İçerik kısmından istediğiniz sayfaya gidebiliyorsunuz. Bu İçerik bölümünün tasarımı da hem çok orijinal hem de kullanışlı.
4. Her sayfada Bobo’nun animasonu ile konuya bir giriş yapılıyor. Bu kısımda animasyon ya da interaktif eğlencelikler yer alıyor. Genelde bu sayfalarda sabrettiğinizde Bobo’nun komik hareketleri ile de karşılaşıyorsunuz. Sayfanın üstünde yer alan üç menüde de ayrı ayrı konuya ilişkin bilgiler, “bunları biliyor muydunuz, nasıl çalışır gibi bölümler var. Bunlar da standart değil her konuya göre değişiyor. Bu kısımların tasarımının çok güzel olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz.
5. Her sayfada hatıra fotoğrafı çekip kaydedebiliyorsunuz. Ve kitabın sonundaki havai fişek sürprizine  de bayıldık.

Beğenmediğimiz Özellikler:
1. Türkçe değil, tamam, ama aynı zamanda, giriş bölümü ve videolar dışında, ingilizce seslendirme özelliği de yok maalesef. Bu sebeple çocuğunuzun İngilizceyi gayet iyi okuyabiliyor olması lazım. Ya da sizin okumanız gerekiyor.
2. Sayfayı kart gibi saklayabildiğiniz fotoğraf çekme özelliği de çok hoş ama böyle güzel bir fotoğraf özelliği olunca insan ister istemez “kendi fotoğraflarımızı da kullanabilseydik keşke” diyor.
3. Bunu beğenmediğimiz özelliklere yazarak haksızlık mı ediyoruz bilmiyoruz ama bu uygulama yine bizi tıklama manyağı yaptı. O kadar güzel detaylar var ki insan “ne kaçırıyorum” hissi ile oraya buraya basıp duruyor. O his insanı yalancı da çıkarmıyor, illaki bir yerden bir sürprizle, güzel bir detayla karşılaşıyorsunuz. Ama işte bir sürü çocukla beraber bakalım dediğiniz de tıklama manyaklığı sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Yani bir sürü kitap için bu olmasa daha iyi diyoruz ama böyle kurgu olmayan bilgilendirici kitaplarda sanırım hayranlık rahatsızlıktan ağır basıyor.

Bizimkiler ne dedi?
Bizimkilerden daha büyük çocuklar için diye düşünmüştüm başta ama genel olarak seveceklerini tahmin ediyordum. Ama sevmek ne kelime üçü de bayıldı, beraberce okuduğumuz harika kitaplar listemize hızlı bir giriş yaptı. Damla (6) ve Deniz (6) anlatılan konularla da çok ilgilendiler. Ancak konulardan birşey anlamayan ve sürekli “ben bunu sevmem” diyerek Bobo’nun olduğu sayfalara dönmeye çalışan Emre (2) yüzünden hepsini okuyamadık. Bobo’ya üçü de bayıldı. Sürprizler, efektler, animasyonlar yüzünden yine çıktı minik parmaklar ortaya, yine tıklama manyağı olduk. Ama en çok  havai fişeklerde özellikle Emre zevkten dört köşe oldu. Ben de bayılarak okuyorum. Gerçekten uzun süre ailecek oyalanacağa benziyoruz bu kitapla.

Son sözümüz: Fiyatı pahallı gibi görünüyor ama değer diye düşünüyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This