Anneysen…

Anneysen…

Anneysen, bir sürü soru vardır kafanda. Cevaplarını bazen uzmanlardan alırsın, bazen de diğer annelerden. Ama, en çok yaşayarak öğrenirsin ve paylaşmak istersin yaşadıklarını. Maalesef çoğu insan için çok gereksizdir başkasının çocuğu ile ilgili detaylar, hatta çok sıkıcıdır. Anlatacak kadar açarsan kendini, karşında seni dinleme sabrı gösterecek olan da başka bir annedir büyük ihtimalle. Sonuçta anneysen, aslında yalnız başına zorlu bir yola çıkmışsın gibi hissettiğin çok olur.  O kadar yoğundur ki hislerin, endişelerin, çaresi bazen sadece “yalnız değilim”i hissettirecek bir yere sığınmaktır.

Artık o sığınağı bize internet sağlar oldu galiba. İçimizi döküyoruz bloglarımızda. Birileri de sesimiz duyduğunda sevindirik oluyoruz. Ama blog yazmak zor işmiş,  önceleri “ya nasıl yapıyorlar, vakit ayırırıyorlar” diye hayret ediyorduk. Bu işe soyunduktan sonra ise daha da hayret eder olduk :-). Neyseki, blogla  falan uğraşacak vaktim yok diyenlere de seçeneklerle dolu internet dünyası. Facebook hayatımıza tam girmiş durumda ama insan çocukları ile ilgili birşeyi pek çok arkadaşı ile paylaştığında “sıkıcı” damgası yemeyi, hadi bunu göze aldı, pek çok insanı baymayı göze almak zorunda. Ve tabii ki buna bir çare geliştirmiş iki anne var. Bu iki anne, Pınar ve Aylin, ve anneler için kurdukları sosyal paylaşım sitesi Anneysen.com’dan bahsediyoruz.

Aslında 2010 yılında kurulmuş anneysen.com ama bizim hayatımıza yeni girdi aslında. Anneysen.com, herşeyden önce annelerin annelere ulaşmasını sağlıyor. Çocuklarının yaşları birbirine yakın olan, yakın yerlerde oturan, benzer kaygılara, ilgi alanlarına sahip olan anneleri birleştiriyor. Annelerin kafaya taktıkları küçük/büyük her türlü konuyu ister uzmanlarla, ister annelerle konuşma, tartışma imkanı sunuyor. Annelere çocukları ile ilgili konuşma ortamı yaratıyor. Kısacası anneysen.com profil resminizde çocuğunuzun resmi var, statünüzde çocuğunuzun kaka rengini paylaştınız, çocuğunuzun resimlerinden oluşan albümler yaptınız ama içinde siz yoksunuz diye ayıplanmayacağınız bir platform sunuyor. Burçlar, bebek isimleri gibi olmazsa olmaz 🙂 konulardan annelerin paylaştığı doğum hikaylerinden yemek tarifine, nereden alışveriş yapılıra kadar bir sürü konu arasında herkesin kendinden birşey paylaşabileceği, yalnız olduğunuzu sandığınızda yalnız olmadığınızı size kolayca hatırlatabilecek bir yer.

Doğal olarak bizim de burada bir Çocuk Gelişiminde Teknoloji konulu bir grubumuz var. Anneysen.com’da da görüşelim diyoruz. Bir bakın!

www.anneysen.com nedir?

Aylin Çakır ve Pınar Şimşek adlı iki girişimci anne tarafından kurulan www.anneysen.com, anne ve anne adaylarına destek olma amacı taşıyor. Onbinlerce üyesi bulunan sitede anneler birbirleriyle tecrübelerini paylaşarak, anneliği kolaylaştırıyorlar. Anneysen.com üyeleri ‘’uzmanlara sor’’ bölümünde merak ettiklerini branşlarında uzman kişilere sorma imkanı bulurken, makaleler ile de bilgi edinebiliyor. Ay Ay bebek gelişimi ile bebeklerinin büyümesini takip edebiliyor, aşı takvimi, anne-bebek burç uyumu gibi bölümlerden de yararlanabiliyorlar. Anne adaylarını da unutmayan, anneysen.com, hafta hafta hamilelik ile sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirilmesine de katkıda bulunuyor. Annelik ve bebek bakımı ile ilgili konularda ücretsiz seminerler de düzenleyerek, artan üye sayısıyla her geçen gün biraz daha geniş kitlelere ulaşıyor.Pin It on Pinterest

Share This