Kardan Çocuk 8.99 TL

Kardan Çocuk

Onlineanne

Karlı bir günde erimemeye çalışan kardan bir çocuğun hikayesini anlatan güzel bir kitap uygulaması. Bu soğuk günlere çok uygun bir hikaye. İsmet Kür’ün “Kardan Çocuk ve Küçük Kara Köpek” çocuk romanından uyarlanmış. Bu kitap uygulaması daha önce Küçük Kaz Cambaz İstanbul’da adlı uygulamasını incelediğimiz Manolin Digital tarafından geliştirilmiş.

Uygun yaş aralığı: 3-8 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: 8.99 TL
Kategori: Kitap
Versiyon: 1.0

Hoşumuza gidenler:
1. Kitabın grafikleri çok güzel ve çok özgün.Hoş bir hikayesi var ve gayet zevkle okunuyor.
2. Otomatik Seslendirme de seslendirenin ses tonu, diksiyonu, seslendirme biçimi gerçekten hoşumuza gitti.
3. Küçük animasyon ve ses efektleri de çok güzel. Hayvan sesleri, arka plan insan sesleri,  rüzgar sesi gibi detaylar gerçekten hikayeyle çok güzel bütünleşmiş. Küçük Kaz Cambaz’da gerçekten etkilendiğimiz arka plan sesleri bu uygulamada daha az olsa da bu detaylar gerçekten takdire değer.  Özellikle Kardan Çocuğun erimesi, kıştan bahara geçiş gibi konuları destekleyen animasyonları çok beğendik. Hem konuyla bütünlük içinde hem de insanı hikayeden kopartacak kadar vurgulu değil.
4. Kitabın en sonunda yer alan sosyal paylaşım düğmelerine falan genelde “olmasa daha iyi” diyoruz ama bu uygulamada grafiklerin parçası olarak çok hoş tasarlanmış. Ama yine de bunlara ulaşmak daha  zor olsaymış diyelim.

Keşke olsa dediklerimiz:
1. Otomatik seslendirmede kelimelerin işaretlenmesi özelliği gerçekten önemli bir özellik, keşke olsaydı.
2. Bu kitapta hayvanların üstüne tıklayınca çıkan sesleri saymazsak neredeyse hiç interaktivite yok. İnteraktivite çok olunca tıklama manyağı oluyoruz diye hoşumuza gitmiyor, hiç olmayınca da hayal kırıklığı oluyoruz. Ağacın arkasından kafasını gösteren tavşan bir kaybolsun bulalım, kayan çocuğu biz kaydıralım, dokununca kuşlar uçsun falan beklentisine giriyor insan ister istemez…
3. Bazı animasyonlar hoş olsa da özellike insan animasyonlarını pek gelişmiş bulmadık. Yani mekanik biçimde hareket olsun diye el-kol sallama düzeyinde kaldığını düşünüyoruz. Acaba hiç olmasa daha mı iyiydi diye bile içimizden geçti.
4. Açıkçası çok güzel bir kitap olması bir yana fiyatının aynı fiyat grubundaki yabancı ve türkçe kitaplara göre pahallı olduğunu düşünüyoruz. Bizim gibi ailelerin aynı kitabın gerçeğine belki de daha fazlasını verirken interaktif olanına karşı duyduğumuz bu pahallı hissini genişçe bir incelemek lazım sanırım. Bu konuda haklı ya da haksız olabiliriz ama hissimiz bu…Bu kitap için de en azından Lite versiyonu olsaydı diye düşünüyoruz.

Bizimkiler ne dedi?
Deniz (6) ve Damla (6) böyle kitapları çok seviyorlar. Hep beraber zevkle okuduk. Biraz daha aktivite olsa belki Emre’nin de ilgisini çekerdi. Ama zaten onun yaş gurubunda değil. Fakat bir kitabın hedef kitlesi kolayca genişletilebilir aslında. Mesela biraz daha etkileşim, yazıyı açma/kapama açma ya da basitleştirilmiş yazı opsiyonu gibi özellikler ekleyerek…

Son sözümüz: Tek sorun fiyatı yoksa gönül rahatlığı ile öneriyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.3 Yorum

 1. Supersiniz
  İyiki varsınız
  Ve bu hediyeye bayıldım
  Söylemeden geçemeyeceğim
  İnsallah fındık oğlumun şansına

 2. Kitabı ,yeni yılda okumaya yeni başlayan kızımla okumak istiyorum.SİZİ SEVİYOR VE YENİ YILINIZI KUTLUYORUM

  • Teşekkürler 🙂 sizinde yeni yılınız kutlu olsun

Pin It on Pinterest

Share This