A Montessori Sensorial Exercise – Geometric Cabinet 5,49 TL

A Montessori Sensorial Exercise – Geometric Cabinet

Onlineanne

AMI sertifikalı bir Montessori eğitmeni tarafından hazırlanmış bu Montessori uygulaması, çocuklarınıza geometrik şekilleri öğretmeyi amaçlıyor. Her bölümde bir tablo ve buna uygun 6 adet geometrik şekil bulunuyor. Birer birer uygulama tarafından ne yapması gerektiği, hangi şekli yerleştirmesi gerektiği söyleniyor. Bu uygulamanın çok benzeri (kötüsü ve ücretsizi) Android için de var: İncastri Montessori. İtalyanca olduğuna bakmayın, hiç ses ya da direktif bulunmuyor, sadece geometrik şekilli yapbozlar.

Uygun yaş aralığı: 5-9 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, Android
Fiyat: 5,49 TL
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Uygulamada kullanılan belirttiğimiz üzere Montessori eğitim metodu tekniği grafiklere, menü yapısına, uygulamanın cevap hızına kısaca tüm yapısına uyarlanmış.
2. Doğru yapıldığında parıltılı, ışıltılı efektler yok, aynı şekilde yanlış yapılması halinde de abartılı bir tepki gelmiyor.
3. Çocuğunuzun bu uygulamayı gerçekten düşünerek, dikkat ederek kullanması gerekiyor.
4. Çocuk dostu olduğunu belirtmeyi unutmayalım. Reklam yok, gizli veri toplanmıyor, sosyal medya bağlantıları yok.
5. Uygulamada fazla bir efekt bulunmuyor. Tabletin interaktivitesini fazlaca kullanmaya alışmış çocuklar için, biraz sıkıcı olabilir. Çünkü bir objeyi sürüklemenize gerek kalmıyor, verilen direktife göre dikkatlice bakıp, istenen şeklin üzerine dokunulması yeterli. Ancak bu bizce bu uygulamanın mantığı açısından negatif bir özellik değil.

Gelecek versiyonlarda görmek istediklerimiz:
1. Uygulamanın şu an için Türk kullanıcılar açısından en büyük açmazı sadece ingilizceyi destekliyor olması. Yani tüm komutlar ingilizce. Türkçe seslendirme desteğinin de olması, uygulamayı daha çok kullanılır hale getirebilirdi. Bu durumda iş, kullanmak isteyen eğitmenlere düşüyor. Uygulamayı önceden iyice öğrenmeliler ki, sesini kapatıp çocuklara kendileri direktifleri vererek kullandırabilsinler. Bunu yapacak eğitmenlerimizin artmasını umarız.
2. Seslendirme haricinde herhangi bir müzik bulunmuyor. Pratikleri yaparken değil ama doğru bilindiğinde veya serbest dizme gibi ayrı bir bölümü olsa çocuklar için daha cazip hale gelebilirdi.

Son sözümüz: Bu uygulama aslında öğretmenlerin sınıflarında kullanmaları için birebir. Gerçek Montessori materyalleri olmayan okullarda verimli kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This