Montessori Words for Kids (Lite) | ONLINEANNE
Montessori Words for Kids (Lite) Ücretsiz

Montessori Words for Kids (Lite)

Onlineanne

Android’de İngilizce okuma yazmaya giriş konusunda Montessori yöntemini izleyen bir uygulama. Çocuklara harflerin fonetik seslerini ayırt etme yeteneği kazandırmayı hedefliyor. Diğer fonetik uygulamalarından farkı, okuma yazmada Montessori yöntemi konusunda detaylı bilgi vermesi ve üç seviyede kelime gruplarını gerçekten Montessori yöntemine göre öğretmesi. Yani pek çok uygulama gibi Montessori adını pazarlama yöntemi olarak kullanan bir uygulama değil. Ücretli sürümde 320 kelime, özel bir harfe göre kelime seçimi gibi ek özellikler var. Bu uygulamayı Montessori Crosswords – Spelling With Phonics-Enabled Alphabet ismi ile iPad için de ücretli olarak satın almak mümkün. Biz incelememizi Android versiyona göre yaptık.

Uygun yaş aralığı: 2-6 yaş
Desteklediği platformlar: Android, iPad (Ücretli)
Fiyat: Ücretsiz (Tam versiyon 5.49TL)
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Bu uygulamada üç seviye kelime grubu bulunuyor: Üç harfli basit kelimeler, Sessiz harf birleşimlerini gösteren daha karmaşık kelimeler ve iyice kompleks kelimeler. Temel olarak resmi görünen kelimenin harflerini bulmaya çalışıyorsunuz. Doğru harfleri karışık harf kümesinden bulup doğru yerlere yerleştirmeniz gerekiyor. Harf kümesinin içinde zor ve kolay, mavi ve kırmızı olarak gösterilmiş. Ayrıca isterseniz ipucu da veriliyor. Kelimelerin ve harflerin fonetik seslerini duyabiliyorsunuz. Doğru harflere doğru yerlere koymayı başardığınızda rengarenk yıldızlar uçuşuyor.
2. Moving Alphabet (hareketli alfabe) adlı bölümde rastgele seçeceğiniz harflerin fonetik seslerini duyuyor ve de onlarla kelime yazma ya da rastgele oynama gibi aktiviteler yapabiliyorsunuz.
3. Seçenekler kısmında harfleri el yazısı, büyük harf ya da küçük harf olarak gösterilmesini seçmek mümkün ki bunu çok beğendik.
4. Seçeneklerde ayrıca karışık harf kümelerinin nasıl dizileceğini, ipucu, animasyon, Q harfi sesi özelliklerinin açık ya da kapalı olması gibi seçenekler var.
5. Bütün renklerin ve seçeneklerin ne anlama geldiğini anlamak için velilere yönelik açıklamaları okumak gerekiyor.

Keşke olsaydı dediklerimiz:
1. Bu uygulamanın eğitim değeri yüksek ve o oranda eğlenceli olma durumu biraz sıkıcı diyebiliriz. Keşke efektler ve animasyonlar daha iyi olsaydı. Gerçi iPad versiyonunda bulmacalar gibi başka özellikleri de olduğunu ekleyelim. Bu tür uygulamaların türkçe ses mantığına göre hazırlanmış olanlarına gerçekten çok ihtiyaç var.

Bizimkiler ne dedi?
Henüz denemediler ama Deniz (6) ve Damla (6) için  tam sürümünü almalı mı diye düşünüyorum. Biraz sıkıcı bir uygulama.

Son sözümüz: İngilizce sesler konusunda uygulama arıyorsanız denemenizi öneriyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.
Pin It on Pinterest

Share This