Tablet için En İyi Montessori Uygulamaları

Tablet için En İyi Montessori Uygulamaları

Bir önceki yazımızda tablette Montessori uygulamalarının yararını zararını tartışmıştık. Bu yazıda ise 2-9 yaş çocuklarınız için, öğretmenler tarafından da kullanılabilecek, piyasadaki iyi Montessori uygulamalarını toparlamak istiyoruz.

Tablette Montessori uygulamaları deyince aslında piyasada çok uygulama var. Ancak şunu belirtelim ki, her başlığında Montessori geçen uygulamanın Montessori ile ilgisi olmadığı gibi, bu uygulamaların da iyisi kötüsü var. Ayrıca bu uygulamalar henüz ne yazık ki Türkçe olarak karşımıza çıkmıyor. Ancak bu anlamda belki türk uygulama geliştiricilere de yeni bir uygulama için fikir verebiliriz. 😉 Bizce en iyi olan Montessori uygulamalarını aşağıda listeledik. Bu  uygulamaların özel eğitim gereksinimi içinde olan çocukların eğitiminde de kullanıldığını unutmadan ekleyelim. Bu uygulamaların detaylı incelemesine başlığına basarak ulaşabilirsiniz:

Montessori Numbers:
2 yaş ve üstü çocuklarınız için geliştirilmiş bir iPad uygulaması. Sayıları tanımayı sağlayan ve toplama çıkarma işlemlerine giriş yaptıran bir matematik uygulaması. Bu uygulamada çocuğunuz sayıları Montessori materyalleriyle öğreniyor. 1 den 1000 e kadar sayıları görebiliyorsunuz.  Fiyatı 5,49 TL

Mit der Montessori – Methode zur Mathematik – Hunderterbrett
3 farklı bölümden oluşan bu uygulamada, çocuğunuza 1 den 100 e kadar sayıları birer birer, tek ve çiftler şeklinde öğretebiliyorsunuz. Bu uygulama okul çağındaki çocuklar için uygun. Fiyatı 5,49 TL.

A Montessori Sensorial Exercise – Pink Tower
2 yaş üstü çocuklarınız için ideal bir iPad uygulaması. Montessori metodunun meşhur pembe küplerini değişik şekillerde dizmeye çalışarak, çocukları hem görsel olarak büyüklükleri ayırt etmesi konusunda hem de matematik algılarının gelişmesi yönünde destekliyor. Fiyatı 3,59 TL.

A Montessori Sensorial Exercise – Geometric Cabinet
Bu uygulama 5 yaş üstü çocuklara yönelik, geometrik şekilleri öğretmeyi amaçlayan bir uygulama. Montessori materyallerinin olmadığı okullardaki eğitmenler tarafından da kullanılabilecek bir sınıf uygulaması olabilir. Ancak bu da tamamen ingilizce olduğu için, eğitmenlerin uygulamayı önceden bilmeleri gerekiyor. Aslında bu pek zor birşey de değil. Çünkü komutları duymasanız bile, sezgisel olarak kullanmanız mümkün. Fiyatı 5,49 TL.

Montessori Words for Kids
İngilizce eğitimi için çok ideal olan bu uygulama 2-6 yaş gurubu çocuklar için okuma-yazma alanında harflerin fonetik seslerini ayırt ederek gelişmelerini destekliyor. Bu tür uygulamaların türkçe ses mantığına göre hazırlanmış olanlarına gerçekten çok ihtiyaç var. Android için Lite sürümü var ama iPad, iPhone için ücretli. Fiyatı 5,49 TL.

Montessori Games For Kids: ABC

Yine İngilizce eğitimi için bir Montessori uygulaması. Bu tür uygulamaların Montessori adı altında toplanmasının sebebi ses fonetiğine göre harfleri öğretme amacı taşıması. Android’te Montessori bulmak biraz güç olduğu için buraya eklediğimiz bir uygulama. 2-6 yaş grubunu hedefliyor. Ücretsiz olarak harflerin yarısına ulaşabiliyorsunuz. Tamamının fiyatı 5.49TL

photo credit: valilouve via photopin cc2 Yorum

  1. merhaba, yararlı çalışmalarınız için sizi tekrar tebrik ediyorum. Sürekli paylaşımda bulunuyor, sitenizin daha çok duyurulması için elimden geleni yapıyorum. iyi çalışmalar, sevgiler…

    • Çok teşekkür ediyoruz:)

Pin It on Pinterest

Share This