Kelime Öğren 1,79 TL

Kelime Öğren

Onlineanne

Kelime Öğren, 1-4 yaş arası çocuklarınız için hazırlanmış resimlerle kelimeleri öğretmeyi amaçlayan bir uygulama. Hayvanlar, Araçlar, Müzik, Meyve, Giysiler, Renkler olmak üzere 6 farklı kategoride resimleriyle birlikte kelimeleri öğretiyor. Bir de objelerin çıkardıkları sesleri duyabiliyorsunuz. Bir de Resmi Tahmin Et bölümü var. Burada da 4 farklı resim içinden bir tanesinin bulunması bekleniyor. Uygulamanın aynı zamanda almanca, ingilizce gibi diğer dillerde de versiyonları da bulunmakta. Bunların içinden sadece ingilizce versiyonunu görebildik. Bu versiyon ücretsiz ancak tüm paketler uygulama içi satın alımla 3,59 TL ye satılmaktadır. Burada incelemesi yapılan türkçe versiyonudur.

Uygun yaş aralığı: 1-4 yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: 1,79 TL
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.1

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Uygulamanın arayüzü hedef kitlesine yönelik basit ve anlaşılır.
2. Ekranda bir konu seçildiğinde objelerle ilgili grafikler değil, fotoğraflar geliyor. Fotoğrafların kalitesi iyi.
3. Resmi Tahmin Et gibi bir bölümün eklenmesi, oyunu çocuklarınız için daha eğlenceli ve eğitici hale getiriyor.
4. İçinde reklam, sosyal medya bağlantısı barındırmıyor.

Gelecek versiyonlarda görmek istediklerimiz:
1. Seslendirmeyi genel olarak başarılı bulsak da, Penguen kelimesinin söyleniş şekline yani diksiyonuna takıldığımızı söylemeden edemeyeceğiz. Yabancı birinin söylemeye çalıştığı izlenimini verse de, aynı ses başka kelimeleri doğru şekilde söylüyor. Nedenini anlayamadık.
2. İlgili kategorilere yönelik daha fazla objenin olması ve çıkardıkları seslerin belki biraz daha uzun süre duyulması uygulamanın sıkılmadan daha uzun süre kullanılmasını sağlayabilir.
3. Bir de, mesela bir hayvanın birden çok resmi olursa ve bunlar her oynandığında rastgele çıkarsa, hem daha fazla eğitici olacaktır hem de yine çabuk sıkılma riskini azaltacaktır diye düşünüyoruz.
4. Bir de uygulamanın isminin KELIME şeklinde değil, doğru türkçeyle yazılmış olmasını isterdik.
5. Ürünün App Store’daki açıklamasında olduğu gibi, bir objeyi bir yere sürükleme ve animasyon gibi özellikleri göremedik. Resimler seçilen konuya göre otomatik açılıyor ve üzerine dokunulunca sadece fotoğraf hafif bir şekilde kıpırdıyor.

Son sözümüz: Küçük çocuklarınız için eğitici ve umut verici bir uygulama. Durumuna bağlı olarak özel çocuklarınız için de kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This