Toca Tailor Fairy Tales Ücretsiz

Toca Tailor Fairy Tales

Onlineanne

Ne zamandır yayınlamak istediğimiz uygulama serisinden bir tanesiydi. Bu uygulama ile çocuklarınız moda tasarımcılığına giriş yapacak. 🙂 Geliştiricinin aynı konuda daha önce çıkardığı Toca Tailor uygulamasının devamı olarak geliyor Fairy Tales. Aslında her ikisinde de yaratıcılığın ön plana çıktığı bu uygulamalarda, kız ve erkek olmak üzere Toca Boca’nın 2 ünlü karakterinden birini seçip, dolaptaki istediğiniz giysileri onlara giydirerek eğlenceli vakit geçirebiliyorsunuz. Tabii bu kadarla kalmıyor: 16 farklı desen ve kumaştan dilediğinizi seçip, sadece üzerine dokunarak uzunluk ve model değiştirilebiliyor. Dilerseniz dikiş makinasıyla istediğiniz bir takım değişiklikleri de yapabiliyorsunuz. Ayrıca oldukça zengin bir aksesuar bölümü de var. Şapkadan kemere pek çok aksesuarı bulabilirsiniz. Tüm bunlar hayal gücünüze yetmediyse, uygulamada kamera aracılığı ile istediğiniz objenin fotoğrafını çekip, onun desenini kumaş olarak kullanabiliyorsunuz. Fairy Tales’in Toca Tailor’dan ayrılan kısmı ise, buradaki gardolapta masallardaki kahramanların giydiği her türlü kostümü ve aksesuarın bulunması.

Uygun yaş aralığı: 4+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Uygulamanın grafikleri, sunumu ve arayüzü çok başarılı. Bunlar aslında çok şaşırmadığımız konular.
2. Bizi sevindiren konulardan bir tanesi, konulmuş olan güvenlik duvarları ve bunların kullanılma şekilleri. Öyle düğmelere rastgele basınca hemen AppStore’a veya siteye yönlendirilmiyorsunuz. Ne yapmanız gerektiğini söyleyen küçük mesaj kutucuğunda söyleneni yapınca bu bağlantılar aktif olabiliyor.
3. Bu düğmelerin arayüzde görünür olup olmamasını ise Ayarlar bölümünden ayarlayabiliyorsunuz. Ses kontrolü de aynı şekilde burada.
4. Bunlar teknik özellikler de, bir de uygulamanın içeriğine ilişkin önemli bir nokta var. Bu da bize göre, çocukların özellikle kız çocuklarının, sadece mankenlik, seksi olma, güzellik, defile vb algılarını biraz daha farklı bir konuya çekebilmesi. Yani işin arka planına, birşeyler yaratma, tasarlama, yapma gibi mutfağına ilişkin fikir veren bir oyun.

 

Beğenmediğimiz Özellikler:
1. Eğer iPhone değil de iPad’de bu oyunu oynayan çocuğunuz olursa, tabletin telefona göre daha büyük olması yüzünden, fotoğraf çekmek için dolaşırken biraz kasılabilirsiniz. Ellerinde iPad’le yürümek ve fotoğraf çekmek biraz zor olabilir. Tabii telefon için bu geçerli değil.

Bizimkiler ne dedi?
Kuzey (4), Toca Boca’nın uygulamalarını çok seviyor. Toca House, Toca Kitchen, Toca Tailor ve Fairy Tales sık sık geri dönüp oynadığı oyunlardan. Yavrucuk, mesela ben ütü yaparken (evet, hala yapıyorum!) onun ellemesi yasak olduğundan o da gidip Toca House’da ev işi ve ütü yapıyor. Fairy Tales için de evdeki kostümlerinden sıkıldığında, kendisi uygulamada yeni tasarımlar yapıp bana onlardan kendisine de almamı istiyor. 🙂

Son sözümüz: Hayal gücünü geliştiren, eğlendirici, çocuk dostu ve ücretsiz bu uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This