Crossed Fingers 1,79 TL

Crossed Fingers

Onlineanne

Çocuğumun biraz kafa boşaltmaya da ihtiyacı var diyorsanız, karşınızda bir Türk geliştiriciden 6 yaş üstü çocuklarınız için hazırlanmış yepyeni bir refleks oyunu var. Ekranda değişik hızlarda beliren objelerin üzerine basarak puan toplamaya çalışıyorsunuz. Tabii bu kadarla bitmiyor. Mesela kırmızı çiçeklerin üzerine uzunca basarken aynı anda ekranda hızlıca beliren mavi çiçekleri de yakalamanız gerekiyor. Turuncu yapraklar size ek puan kazandırırken, küçük yeşil dikenlerden uzak durmanız gerekiyor. Bir süre sonra oyunun isminin neden Crossed Fingers olduğunu iyice anlıyorsunuz. Çünkü parmaklarınız birbirine dolanıyor. 🙂 Parmaklarınız yeterince hızlıysa, menüde belirtilen 7 farklı görevden birini tamamlayabiliyorsanız, oyunun başında kilitli olan diğer temalara ulaşabiliyorsunuz.

Uygun yaş aralığı: 6 + yaş
Desteklediği platformlar: iPad, iPhone, iPodTouch
Fiyat: 1,79 TL
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0

Uygulamanın menü yapısının olması güzel bir özellik. Bunu özellikle söylüyoruz, çünkü elimizden o kadar çok uygulama geçiyor ki, nelerle karşılaştığımıza inanamazsınız 🙂 Arayüz hatasız çalışıyor.
Geliştiricinin de App Store’da açıklamasında belirttiği üzere, bu uygulamanın en güçlü yanı, birden çok oyuncuyla aynı anda oynanabilmesi. Dolayısıyla oyun tekrara dayalı ve eğitici yönü çok kuvvetli olmasa da, çocukların ister siz ebeveynleriyle ister arkadaşlarıyla birlikte sıra beklemeden aynı anda, yani sosyalleşerek oynayabilmeleri mümkün. Yalnız bu özellik için hemen belirtelim, uygulama her ne kadar iPhone ve iPodTouch cihazlarını da desteklese de, birden çok oyuncunun oynayabilmesi için yeteri kadar büyük bir ekrana yani iPad’e ihtiyacınız var. Biz testimizi kendi cihazlarımızdan bir tanesi olan iPad Mini’de test ettik ve itiraf edelim bu bile biraz küçük kaldı.
Uygulamanın menüsünden ses ve müziği kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca yine bu bölümde nasıl oynanacağına dair açıklama bölümünü de açıp kapatabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, oyunun menüsü ve açıklamaları ingilizce. Ancak oyunu bir kere anladıktan sonra oynamak için ingilizceye ihtiyaç duymuyorsunuz.

Gelecek versiyonlarda görmek istediklerimiz:
1. Oyunun içerisinde bir skor tablosu servisine bağlanıp, puanlarınızı ve bilgilerinizi listeye ekleme imkanı bulunuyor. Detaylı kişisel bilgileriniz toplanmasa bile (isminiz hariç – bunu otomatik olarak alıyor, isterseniz takma adınızı yazarak değiştirebilirsiniz) skorunuz ve takma/gerçek isminiz bu veritabanına gidiyor. Özellikle henüz kendi ismini yazmayı bilmeyen yaştaki çocuğunuz oynuyorsa, bu opsiyonda herhangi bir kontrol olmadığı için, gerçek isminiz alınan skorla birlikte bu veritabanına gidebilir. Her şekilde bir kontrol olmasını tercih ederdik.
2. Oyunu durdurmak istediğinizde, ekranın sol üst köşesinde Durdur düğmesini görmeniz biraz zaman alabiliyor. Daha belirgin olması daha iyi olabilirdi.
3. Müzik ve ses kalitesi iyi ve kontrol edilebiliyor olması da iyi bir özellik, çünkü hep aynı elektronik sesleri duymaktan bir süre sonra yorulabiliyorsunuz. Belki bu konuda biraz daha iyileştirme yapılabilir.

Son sözümüz: Çocuğunuzun sizinle veya arkadaşlarıyla birlikte de oynayabileceği ve kafa dağıtabileceği eğlenceli bir uygulama.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.5 Yorum

  1. Lidya ipad’de birlikte oyun oynamaya bayılıyor.

  2. Biz de şansımızı deneyelim dedik.

  3. Şansımız deneyelim.

  4. Oyun çok eğlenceli. Ben de kızım da severek oynadık. Hele parmaklar birbirine karısında zevk katlanıyor.

    • Beğendiğinize sevindik. Güle güle kullanın 🙂

Pin It on Pinterest

Share This