Creativium 1,79 TL

Creativium

Onlineanne

Yeni teknolojilerle eski bir fikrin tanıştığı bu uygulama umut verici. Bahsettiğim fikir kağıttan tiyatro fikri. Oğlumla oynadığımız oyunlardan bir tanesini iPad ekranında görmek güzeldi. iPad ekranındaki bu tiyatronun en eğlenceli kısmı interaktivite seviyesinin gerçekten yüksek olması. Hem de ebeveynlerin sinirini zıplatmayacak şekilde büyük bir sadelikle. Uygulamada herhangi bir dilde konuşma olmadığı için herkes tarafından oynanabilir.

Uygun yaş aralığı: 2-4 yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: 1,79 TL
Kategori: Oyun
Versiyon: 1.0.1

Uygulamada 10 sevimli karakter, 25 dekorasyon malzemesi ve 40 civarında animasyon bulunuyor. Arayüzü tam küçük yaştaki çocuklara yönelik hazırlanmış. Masal kitaplarındaki ormanlara benzeyen bir arka plan/sahne önünde oyunun karakterleri hareket ettiriliyor. Uçan baykuş, köprüden geçen tilki… Gerisi çocuğunuzun hayal gücüne kalmış. Çocuğumun ilgisini çeken özelliklerden birisi de, tableti sallayınca ağaçtaki meyvelerin düşmesiydi. Bir başka güzel bir tarafı da, uygulama içinde ekran görüntüsü alabilme imkanınızın olması. Böylece çocuğunuzun eserlerini saklayabiliyorsunuz.
Uygulamanın başka bölümünde de, bir şatoyu çeşitli malzemelerle dekore edebiliyorsunuz. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için eğlenceli ve onları yormayacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

creativium1

Gelecek versiyonlarda görmek istediklerimiz:
Uygulamanın ufak bir hız problemi olduğunu sanıyorum, özellikle açılırken bunu bana düşündürttü. Tabletin hızlı tepkilerine o kadar alışmışız ki en azından bizde öyle bir izlenim yarattı. Oyunda bahsettiğim orman sahnesinin biraz daha zenginleştirilmesi ve farklı görüntü açılarından kontrol edilebilmesi, uygulamayı daha görsel ve kolay kullanılır hale getirebilirdi diye düşünüyorum.

Son sözümüz: Küçük çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunabilecek, umut verici, teknik açıdan biraz daha iyileştirmeye gereksinim duyan bir uygulama.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This