Squiggles Ücretsiz

Squiggles

Onlineanne

Son derece eğlenceli, yaratıcı bir boyama/çizim/kitap uygulaması. İsminden de anlaşılacağı üzere bir boyama uygulamasından çok karalama uygulaması diyebiliriz. Ayrıca içinde etkileşimli bir de kitap bulunuyor. App Store’da bol miktarda bulabileceğiniz klasik boyama uygulamalarından çok farklı. Klasik boş bir sayfayı çeşitli boyaları, etiketleri kullanarak da bir boyama aktivitesi yapabiliyorsunuz ama asıl farklı olan kısmı araba, koyun kuş, roket, balık gibi 13 ayrı şekil arasından seçim yapıp çizerek seçtiğiniz resmi tamamlamak. Mesela “kuş”u seçerseniz ağaçtaki kuşlara yuva çizme direktifini tamamlayınca sürprizlerle karşılaşıyorsunuz.

Uygun yaş aralığı: 2+ yaş
Desteklediği platformlar: iPad
Fiyat: Ücretsiz
Kategori: Oyun, Kitap
Versiyon: 1.5

Beğendiğimiz Özellikler:
1. Direktiflere göre karalama yapabileceğiniz ve sonrasında animasyonları görebileceğiniz birbirinden yaratıcı 13 farklı seçenek bulunuyor. Grafikler ve de animasyonlar son derece hoş.
2.Direktifler ingilizce ama ingilizce bilmenize gerek yok, çünkü sizden ne beklendiği gösteriliyor. Anlaması son derece kolay.
3. 12 renkte ve 4 ayrı kalemle karalama/boyama/çizim yapabilir ve resimlere etiketler ekleyebilirsiniz.
4. Eğer isterseniz kendi resimlerinizde de çizdiğiniz parçaların rastgele hareket etmesini seyredebilirsiniz.
5.  Ayrıca kendi çektiğiniz resimleri de dilediğiniz gibi değiştirebilir ve kaydedebilirsiniz.
6. Uygulamada kitap bölümü ve “karalama” yapma bölümü var. Kitap bölümünde de otomatik seslendirme, kelimelerin işaretlenmesi gibi aradığımız her özellik mevcut. Ayrıca hikayenin kim tarafından anlatılacağını seçebiliyorsunuz. isterseniz kendiniz de kendi sesinizi kaydedip otomatik anlatan olabilrisiniz. (Bunun için parents bölümüne gitmeniz gerekiyor) grafikler, efektler, etkileşim çok güzel.
7. Uygulamanın ebeveynler için ayrıca bir bölümü olması da çok güzel. Ses, efekt ve dil ayarını buradan yapabiliyorsunuz, kaydettiğiniz resimlere buradan ulaşabiliyor ve isterseniz sosyal paylaşım düğmelerini kullanarak kaydettiklerinizi paylaşabiliyorsunuz.

Keşke olsa dediklerimiz:
Hem ücretsiz olup hem de standartları bu kadar aşmış olunca insan “bu da olsaydı” demeye utanıyor. Ama yine de insan dil kısmında Japonca ve ingilizcenin yanında Türkçeyi de görmek istiyor. Kitap kısmında effektlerin nereden çıkacağı belli olmadığı için yine bir tıklama manyaklığı söz konusu olabiliyor. ya da biraz buldukça bunmaadan da kaynaklı olabilir “keşke burada da “karalama yapabilseydik” beklentisi oldu bizde.

Bizimkiler ne dedi:
Damla (6), Deniz (6) ve Emre (2) bu uygulamayı çok seviyorlar. Özellikle Emre roketleri, arabaları, balıkları çizerek hareket ettirmeye bayılıyor.

Son sözümüz: Mutlaka indirin, çok hoşunuza gidecek!Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmamış

Trackbacks/Pingbacks

  1. Onlineanne 2013′ün En İyi Çocuk Uygulamalarını Seçti | ONLINEANNE - […] SquigglesiOS, Ücretsiz […]

Pin It on Pinterest

Share This