Cat In The Hat – Dr.Seuss 1,79 TL

Cat In The Hat – Dr.Seuss

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlendirici
  • Kaliteli
Öncelikle söyleyelim, 109. doğum gününü kutlayan Dr.Seuss’un en bilinen kitaplarından bir tanesi Cat in the Hat ve 40 ın üzerinde diğer uygulaması, doğum günü şerefine bu hafta %30 ile %75 indirimli veya ücretsiz! Dr.Seuss’un bu uygulaması çocuklarınızın ingilizce dil gelişimine katkıda bulunacak çok başarılı bir hikaye kitabı.

Yaş Aralığı: 3-6 yaş Platform: iPad, iPhone, iPodTouch, Android Versiyon: 2.1 Fiyat: 1,79 TL


Pek çok basılı kitabı olan Dr.Seuss serisinin, en ünlü kitaplarından biri olan Cat in the Hat, orjinal formatına sadık kalınmış, ve bizce yeteri kadar interaktiviteyle bir uygulama haline getirilmiş. Bana oku/Kendim Okurum seçeneklerinin yanında bir de Otomatik Okuma bölümü bulunuyor. Ayarlar kısmından isterseniz interaktivite seviyesini, ses efektlerini ve uyarıları ayarlayabiliyorsunuz.

Beğendiğimiz teknik özelliklerden bri tanesi de, isterseniz kitabı kendiniz veya çocuğunuz okuyabilir ve bunu kaydedebilirsiniz. Bir diğeri de, Kendim Okurum modundayken, ekrandaki objelere dokunulduğunda isimlerinin yazılı ve sesli olarak gelmesi.

Kitapta temel olarak, çocukların anneleri evde yokken eve bir yabancıyı almalarıyla başlayan yaşadıkları maceralar anlatılıyor ve en son ‘Peki sen olsan ne yapardın?’ sorusu ile son buluyor. Kitabın sonunda çocuğunuzla karakterler ve sorulan bu soru hakkında konuşabilmeniz, etkiyi daha da artıracaktır diye düşünüyoruz. Kitabın hikayesinin haricinde, ingilizce dil gelişimlerine yönelik, kafiyeli kelimeler, ilgi çekici grafikler ve dozunda interaktivite ile büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Geliştirici tarafından önerilen yaş grubuna ek olarak, ingilizceyi 2.dil olarak öğrenen daha büyük yaştaki çocuklar için de uygun olduğunu düşünüyoruz.
Orjinal grafiklerinin yanında benim oğlum için en eğlenceli yanı, objelere dokunarak tek tek isimlerini duyması oldu.

 

 


Son sözümüz: Özellikle şu anda devam eden promosyonu yardımıyla daha kolay ulaşılabilir durumda. Eğer henüz bu seriden kitabınız yoksa kaçırmamanızı öneririz.Pin It on Pinterest

Share This