National Geographic Kids 3,59 TL

National Geographic Kids

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlendirici
  • Kaliteli
Dünyaca ünlü National Geographic dergisinin çocuklara yönelik olarak çıkardığı NG Kids, Doğuş Grubundan türkçe bir uygulama olarak iPad’inize geliyor. Uygulama görselliği, kullanım kolaylığı, kalitesi açısından bizden tam puan aldı ancak aşağıdaki detayları atlamamanızı öneririz.

Yaş Aralığı: 6-12 yaş Platform: iPad Versiyon: 1.5 Fiyat: Abonelik için Aylık Sayılar 3,59 TL, 1 yıllık 26,99 TL


Öncelikle itiraf etmeliyim ki, National Geographic deyince hepimizin aklına gelen, o kaplanın vahşi şekilde geyiğe saldırdığı görüntülerle karşılaşacağım diye biraz korkmuştum. Ama anneler/babaların içi rahat olsun NG Kids, dergide doğal olayları çocuklara uygun düzeyde, herhangi bir vahşilik içermeyecek şekilde sunuyor. Yani en azından Şubat sayısındaki durum böyle 😉

İçindekiler bölümünden hemen önce, bu interaktif derginin nasıl kullanılacağına ilişkin bilgi verilmesi çok hoşumuza gitti. Çocuklar gerçekten bu uygulamada aynen derginin kendisinde olduğu gibi, doğal yaşama, hayvanlara, şaşırtıcı gerçeklere oldukça kolay bir şekilde erişebilecekler ve pek çok şey öğrenebilecekler. Tabletteki interaktivite alışkanlığıyla bu uygulamadan da daha sesli, müzikli vb uyaranları daha çok görmek isteyebilirsiniz. Ancak hatırlamakta fayda var ki, bu basılı bir derginin elektronik hali ve işin aslı, uygulamanın bu yönünün ağırlıklı olması bizim hoşumuza giden özelliklerinden bir tanesi.

Uygulamanın menüsü son derece kullanıcı dostu. İsterseniz menüden istediğiniz konuya geçebilir, isterseniz sayfa akışından tek tek okuyabilirsiniz. Bu uygulama için çocuklarınızın tabii ki okumayı biliyor olmaları gerekli. Doğal yaşam, bilim, sanat konularında ilginç bilgilerin öğrenileceği kesin. Bizim en çok beğendiğimiz bölüm ise, Garip Ama Gerçek bölümü.

photo 4

Tabii dergide aynı zamanda eğlenceli bölümler de yer alıyor. Örneğin, Çılgın İllüzyon, Origami, Oyun Odası, Gizli Hayvanı Bulma, Oyunbozan Ralph hakkında video görüntüleri, Karmaşık Dünya…gibi.

photo 3

Dergide profesyonel ve yüksek çözünürlüklü görseller, videolar kullanıldığı için yüklenmesi biraz zaman alıyor. Bir de mesela bu sayıda bir Disney filminin videosunun yerine, örneğin tanıtılan hayvanların kısa videolarının yer almasını isterdik.

photo 5

 


Son sözümüz: Basılı versiyonuna göre oldukça karlı ve gayet kaliteli bir uygulama.Pin It on Pinterest

Share This