Reading Raven 6,99 TL

Reading Raven

Onlineanne
  • Eğitici
  • Kaliteli
  • Eğlenceli
Tüm dünyada ses getiren, ingilizceyi en temelden cümle kurmaya kadar öğreten çok başarılı bir uygulama. Ana dili ingilizce olan özel çocuklar için de tavsiye ediliyor. Sırt çantasında kitaplar taşıyan bir karga eşliğinde 11 farklı oyunla, alfabedeki harfleri, fonetiği, kelimelerin okunuşunu eğlenceli derslerle öğreten eğitici bir uygulama.

Yaş Aralığı: 3-7 yaş Platform: iPad, (iPhone versiyonu ücretsiz ancak sadece 1 oyun var) Versiyon: 1.2.1 Fiyat: 6,99 TL


Uygulamanın hızı çocuklarınızın doğru cevaplarına göre ayarlanıyor. Ayrıca kullanılan özgün grafikler yormayan ancak her çocuğun ilgisini çekecek temalarla hazırlanmış. Kelebek ağı, denizin altındaki canlılar, robotlar, penguenler, roketler, sirk akrobatları, aslanlar gibi pek çok görsel temanın içinde, çocuklar harflerden başlayarak ilgili ‘ders’leri tamamlamaya çalışıyorlar. Oğlumun severek oynadığı oyunda, çocuğunuzun seviyesini görebilmeniz de mümkün. Bu uygulamanın eğitici yönünden maksimum faydalanmak istiyorsanız, çocuğunuzla birlikte kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Çocukların ingilizceyi aşama aşama öğrenmesini sağlayan bu uygulamada, yukarıdan atılan harflerin doğru yerlerine yerleştirilmesinden, kelebek ağıyla ıkan seslere ait harfleri yakalamaya kadar pek çok egzersiz bulunuyor. Uygulamada sesli komutlarla ne yapılacağı anlatılıyor. Böylelikle çocuk sürekli gördüğü harfin sesini de duymuş oluyor. Oyunun seviyesini çocuğunuzun yaşına veya 2.dil olarak öğrenenler için ingilizce seviyesine göre ayarlayabiliyorsunuz. 3 yaş üstü için harf eşleme, tanıma, kelime eşleme egzersizleri yaptırılırken; 4 yaş üstü için kelimeler, kelime başlangıçları, kodlama, işaretleme gibi konulara geçiliyor. 5 yaş üstü için ise ses kaydı ile kelimeleri sesli olarak okuma, kelimeyi takip etme, kafiyeli kelimeler türü egzersizler bulunuyor.
Bir aşamanın tamamlanmasından sonra uygulamanın içindeki kısa ödüller çocuğun motivasyonunu artırıyor. Ancak doğru yapılmadığı takdirde ise herhangi bir negatif geri besleme bulunmuyor. Ayrıca kalınan noktada uygulamayı saklayıp, bir sonraki sefer kaldığınız yerden devam etmek mümkün ki bu özellik de ilginin devamını sağlıyor.

 


Son sözümüz: Çocuğunuzun ingilizcesini desteklemek istiyorsanız, bu uygulamayla çocuğunuza ingilizceyi doğru bir altyapıyla öğretebilirsiniz.Pin It on Pinterest

Share This