Maths Toolsbox 12,99 TL

Maths Toolsbox

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlenceli
  • Kaliteli
İlkokul çağındaki çocukların temel matematik ve sayı kavramlarının oluşmasına yardımcı, İngiltere’deki bir okulda da bu amaçla kullanılan bir uygulama.

Yaş Aralığı:3-11 yaş Platform: iPad Versiyon:1.01 Fiyat: 12,99TL


Sayı sayma, çarpma, çarpma tablosu, sayıların ilişkileri, hesaplama gibi matematik konularının işlendiği interaktif bir ders uygulaması aslında. Uygulamanın içinde sayı saymaya yönelik bir Abaküs, 10’luk, 20’lik ve 40’lık bilyeler, çarpım tablosu egzersizleri için sayı kutuları, objeleri sayarak resim yapabilme, bloklarla toplama-çıkarma, yerleştirme, zar atma oyunuyla dört işlem egzersizleri yer alıyor.

App Store tanımında 3-11 yaş arası çocuklar için olduğu söylense de, anaokulu ve ilkokul çağındaki çocukların matematiği sevmelerine yardımcı olabileceğini düşünüyoruz.

Interaktif bir ders uygulaması olarak kullanıldığını belirtmiştik. Hoşumuza giden konulardan bir tanesi de, ilginç gelebilir ancak uygulamada herhangi bir seslendirme bulunmuyor. Yani, çocuklar yaptıkları her işlemde kendileri saymak zorunda. Bu da eğitici potansiyelini daha çok artırıyor diye düşünüyoruz. Objelerin hareket ettirildiğinde çıkan kısa ses efektleri haricinde başka herhangi ilgiyi dağıtacak bir interaktivite bulunmuyor. Amacına yönelik, görsel ve basit bir uygulama.

Ayrıca her bölüme ilişkin ne yapılması gerektiğini anlatan açıklama bölümlerini oldukça faydalı.

 

[list style=”check”]Uygulamanın en eğlenceli kısmı bizce abaküs, objeleri sayarak kendi resmini yapabilme ve zar oyunu. Ancak Kuzey (4) bloklarla da oynamayı seviyor.

 

 

Uygulamanın içinde herhangi bir seslendirme olmadığı için, Türkçe olarak da ilkokul sınıflarında öğretmen eşliğinde rahatlıkla kullanılabilir. Ancak böyle bir durumda, öğretmene veri sağlamak amacıyla birden çok öğrencinin verilerinin tutulmasına imkan veren bir sistem olsa güzel olurdu diye düşündük.


Son sözümüz: Özellikle anaokul ve ilkokul çağındaki çocuklarınıza matematiği sevdirecek, oldukça eğitici bir sınıf uygulaması.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This