Pettson’s Inventions Deluxe 6,99 TL

Pettson’s Inventions Deluxe

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlenceli
  • Kaliteli
Hem sizin hem çocuğunuzun oynayabileceği bir uygulama mı arıyorsunuz? Bunu sakın atlamayın. Uzun zamandır yaratıcı fikirler konusunda karşımıza çıkan en iyi uygulamalardan bir tanesi. Özellikle kuzeybatı Avrupa ülkelerinde basılı kitapları ve çizgi filmleri ile çok popüler olan Sven Nordqvist’in Petterson und Findus serisi, çok başarılı bir uyarlamayla akıllı telefonlarınızda, tabletlerinizde sizleri büyüleyecek!

Yaş Aralığı: 6-12 yaş Platform: iPad (Android için bkz. Genel) Versiyon:1.1 Fiyat: 6,99 TL (Lite versiyon Ücretsiz)


Cut The Rope veya Where is My Water? türü uygulamaları sevenlerin kaçırmaması gereken bir uygulama.

Pettson’s Inventions 1 ve 2 olarak çıkarılan uygulamaların en iyi egzersizlerinin birleştirildiği Deluxe uygulamasında toplamda 66 adet yeni icat yer alıyor. Fiyatının göreceli olarak yüksek olması da bundan kaynaklanıyor. Pettson’s Inventions 1 ve 2 serilerinin aynı zamanda ücretsiz lite versiyonlarına da ulaşabilirsiniz. Tam sürümlerin fiyatı 3,59 TL ve hem iOS hem de Android platformlarını destekliyor. Apple App Store’un Eğitim bölümünde ‘New and Noteworthy’ bölümüne seçilmiş olduğunu da hatırlatalım.

Oyun temel olarak yaşlı ve aksi Petterson ve kedisi Findus’un çeşitli mekanik malzemeleri kullanarak farklı amaçlar için yeni icatlar yapmasına yardımcı olmanızı sağlıyor. İngilizce, almanca ve isveç dil desteği olan uygulamayı aslında dile çok fazla ihtitacınız olmadan oynamak mümkün.

Grafikler, müzikleri, seslendirmesi, Petterson’un isveç aksanlı ingilizcesi orjinaline sadık kalarak aynı özgünlükte uyarlanmış, çok eğlendirici ve çok başarılı.

Menüden bir icat seçiyorsunuz. Petterson size bu icatla ne yapmak istediğini, sizden nasıl bir yardım istediğini anlatıyor. Kenarlarda duran çivi, makas, ip, boru ve benzeri aletleri birleştirerek mesela çimleri biçmesine veya sıcak su kaynatılmasına yardımcı oluyorsunuz.

6-12 yaş arası çocuklar için uygun olduğu söylense de, daha küçük yaştaki çocukların ve hep çocuk kalacak büyüklerin ilgisini çekeceğine eminim. Gerçekten yaratıcı fikirlerle ortaya çıkmanız gerekiyor.

Kullanılacak objeyi yerine sürükleyerek oturtmanız gerekiyor. Ancak ne yaptığınızı aynı zamanda düşünmeniz gerekiyor. Çünkü parçaların gerçekten doğru yerlerinin yakınına getirmek gerekiyor ki parçalar yerine oturabilsin. Bunun için de gerçekten konsantre olup düşünmeniz gerekiyor.

Oyunda yer alan icatların hepsi neredeyse çok komik, ve kullanılan efekt ve seslendirmeler de bunu daha eğlenceli hale getiriyor. Bir de iki oyuncunun aynı anda birbirlerine ve zamana karşı oynayabilecekleri icat oyunları var. Bu özelliğin de daha büyük yaştaki çocukları uzun süre hem meşgül edebileceğinin hem de çok eğleneceklerinin göstergesi.

Ayrıca uygulamanın geri dönüş frekansı oldukça yüksek. Deluxe serisinde yer alan oyunların fazlalığı ve birbirine karşı oynama opsiyonları bunu oldukça artırıyor. Bu uygulamadan sıkılmak o kadar kolay değil 🙂

Kuzey(4), in dinlemeyi en çok sevdiği kitaplardan bir tanesi Petterson ve Findus kitapları. Bunu tablette görmek onu kesinlikle çok sevindirdi. Ayrıca önceki bölümlerde bahsettiğim gibi, uygulamanın geri dönüş frekansı çok yüksek. Son zamanlarda hiç sıkılmadan oynadığı en sevdiği uygulama oldu. Peki eşime (41) ne demeli? En sonunda oyunu kendi iPadine indirip, Kuzey olmadan keyfini çıkarmaya karar verdi 🙂

Son sözümüz: Petterson ve kedisi Findus ile tanışmak için harika bir fırsat. Hiç bilmeyenler için öncelikle Lite versiyonuna bir göz atın derim. Bilenler içinse kaçırılmayacak bir fırsat.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmamış

Trackbacks/Pingbacks

  1. Pettson’s Inventions-2 Hediye Uygulama | ONLINEANNE - [...] ve 2 nin birleşimi olan Deluxe uygulamasının tarafımızdan yapılan incelemesine ulaşmak için buraya [...]

Pin It on Pinterest

Share This