Being Global 3,59 TL

Being Global

Onlineanne
  • Kaliteli
  • Eğitici
  • Eğlenceli
2012 Appy ödülünü kazanan ve pek çok başka ödüle aday gösterilen, editörlerin seçimlerinde birinci sırayı alan bir kitap uygulamasını tanıtıyoruz bugün sizlere. Bu uygulama, ne yazık ki şu an sadece ingizlice ve ispanyolca olmak üzere iki dil seçeneği içerse de, çocuklarınıza farklı kültürleri anlamayı ve saygı duymayı öğretecek çok başarılı bir interaktif kitap uygulaması.

Yaş Aralığı: 4+ yaş Platform: iPad, Android, iPhone, iPodTouch Versiyon:5.0 Fiyat: 3,59 TL


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kitapta dünyada yer alan farklı inanışlara, kültürlere, görünüm ve dillere, toplumlara daha açık olmak, onları tanımaya çalışmak, farklılıklara saygı duymak konuları işleniyor. Grafikler gayet sevimli ve basit. Verilen mesaj harika! Bu kitap uygulaması dünyayı daha yaşanabilir ve eğlenceli bir yer haline getirmeye talip.

What Does It Mean to Be Global? isimli basılı kitabın interaktif kitap haline dönüştürülmüş versiyonu olan bu uygulamada, 50nin üzerinde animasyon, boyama, not tutma, basit bir ‘quiz’ bulunuyor.

Kitabın ‘Bana Oku’ ve ‘Kendim Okurum’ seçenekleri mevcut. Ayrıca okunurken kelimeler kırmızıyla da işaretleniyor.

Seslendirme dediğimiz gibi şu an sadece ingilizce ve ispanyolca. Müzik ise çok anlamlı ve çok güzel. Kendimi defalarca uygulamanın şarkısını dinlerken buldum.

Kitap öncelikle global olmak nedir sorusuyla başlıyor. Sevimli grafiklerle ne olabileceği üzerine tahminler yürütülüyor. En sonunda cevap, ‘Global olmak, dünyanın başka yerlerine merak duymaktır’ olarak veriliyor. Bundan sonrasını anlatmayayım, örneklerle bu merakın nasıl gelişeceğini destekleyen cevapları kendiniz görün.

‘Quiz’ bölümünde, yaklaşık 9 farklı dilde ‘Merhaba’ kelimesini bulmaya çalışıyorsunuz.

En çok hoşumuza giden bölümlerden bir tanesi ise, ‘Lesson Plan’ olarak geçen küçük projelerin yer aldığı bölüm. Bu projeler, konunun çok daha iyi algılanmasını ve pratiğe dönüştürülmesini sağlayacak bölüm. Anaokulundan itibaren her öğretmenin kolaylıkla faydalanabileceği ve bu konuyu çok zevkli bir şekilde çocuklarla uygulama yapabileceği ip uçlarını içeriyor.

Kitaptaki animasyonlar ilgiyi dağıtmadan interaktiviteyi sağlayacak şekilde düzenlenmiş.

Boyama ve Not Tutma bölümleri hem uygulamaya geri dönüş frekansını artırıyor hem de çabuk sıkılmayı engelliyor. Ama beni en çok eğlendiren kısım hem sözleri hem de melodisi itibariyle şarkısı.

Kuzey(4), kitap uygulamalarından çabuk sıkılsa da, bu uygulamaya sık sık geri dönüyor. Farklı dillerde ‘merhaba’ sözcüğünü öğrenip benim üzerimde denemeye çalışması de pek komik oluyor itiraf edeyim 🙂

Son sözümüz: Tüm ebeveynlere ve öğretmenlere hararetle tavsiye ediyoruz. Mutlaka bulunması ve okunması gereken bir kitap uygulaması
Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This