Fireman Sam – Junior Cadet 5,49 TL

Fireman Sam – Junior Cadet

Onlineanne
  • Kaliteli
  • Eğitici
  • Eğlenceli
Pontypandy’nin ünlü itfaiyecileri sizi telefon ve tabletlerinizde de ziyarete geliyor. Resmi olarak lisanslanmış ilk İtfaiyeci Sam – Junior Cadet uygulaması, orjinaline sadık kalınarak hazırlanmış toplam 6 oyundan oluşuyor. Küçük itfaiye hayranları için kaçırılmaması gereken bir uygulama.

Yaş Aralığı: 4-6 yaş Platform: iPad, iPhone, iPodTouch, Android(yakında) Versiyon:2.0 Fiyat: 5,49 TL


Fireman Sam çizgi film serisine ait 6 adet interaktif oyun barındıran uygulamada çocuğunuz aslında bir itfaiyeci eğitimine tabi tutuluyor. 🙂

Uygulamada Hortumla kovalara su doldurma, Norman’ı bulma, Jupiter’i uygun sırayla yükleme, ağaçlarda kalmış kedileri kurtarma, Yangına en uygun rotayı seçerek gitme gibi oyunlar bulunuyor.

Uygulamanın dili ingilizce, hem de meşhur ingiliz ingilizcesi, yani orjinaline sadık kalınmış. Çizgi film serisindeki tüm başrol kahramanlarını görebiliyorsunuz.

Her oyunun Kolay ve Zor olmak üzere iki seviyesi mevcut. Ayrıca oyunlara başlamadan önce de, ne yapılması gerektiğiyle ilgili kısa bir bilgi hem yazılı hem sözlü olarak belirtiliyor.

Eğitim potansiyeli açısından hemen hemen her interaktif uygulamanın temelinde bulunan el-göz koordinasyonunun geliştirilmesine yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca mesela en uygun ve en kısa rotanın seçilmesi gibi oyunlar mantık yürütmeye de imkan tanıyor.

Oyunun en büyük eğlencesi bana göre aslında bu çizgi filmden kaynaklıyor. Bu çizgi film serisini seven veya itfaiyecilere hayranlık duyan bir çocuk için (ki hayranlık duymayan bir çocuk var mıdır bilemiyorum) burada gerçekleşen interaktivitenin tamamı, kendilerini itfaiyeci rolüne soktukları için oldukça eğlenceli.

Kuzey(4), in bu sene artarak devam eden Fireman Sam hayranlığı var. Bu senenin neredeyse tamamını, bu TV serisinin DVD lerini, dinleme CD lerini yüzlerce kez izleyerek/dinleyerek geçirdiğimiz için benim zihnime de kazınmış olmalı ki, ne zaman içimden şarkı söylemek gelse ilk mırıldanmaya başladığım şarkı Fireman Sam’in jeneriği oluyor. Hatta yatak takımımız bile Fireman Sam’li, öyle diyeyim. Uygulamayı tablette çok severek oynadığını belirtmeme bilmem gerek var mı? 🙂

Son sözümüz: Sevilen bir karakterle eğlenceli vakit geçirtmeyi taahhüt eden kaliteli bir ingilizce uygulama.
Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This