Math Tub 3,59 TL

Math Tub

Onlineanne
  • Kaliteli
  • Eğitici
  • Eğlenceli
İki çocuk annesi bir matematik öğretmeni tarafından geliştirilen bir matematik uygulamasıyla karşınızdayız sayın seyirciler! Evet, İsveç’te bir öğretmenin, matematiğin çocuklara nasıl daha eğlenceli ve kolay bir şekilde öğretilebilir düşüncesiyle hazırladığı bu uygulama, 45 ülkede en iyi 100 eğitici uygulama içine girdi.

Yaş Aralığı: 8-12 yaş Platform: iPad Versiyon: 1.1 Fiyat: 3,59 TL


Matematik öğretmenlerinin çok seveceğini tahmin ettiğimiz bu uygulamada, menüde 3 ana grup bulunuyor. Ördekleri, toplama ve çarpma işlemleri sonucu doğru rakama ulaşarak karşıdan karşıya geçirmek, bir banyo küvetinden yükselen köpüklerdeki doğru hesaplama sonucuna ulaşmak ve hesap makinesinde size sorulan soruları cevaplamak.

Oyunda Kolay-Orta-Yor olmak üzere zorluk seviyesini seçmek mümkün. Ayrıca hangi konuda çalışma yapacağınızı da seçebiliyorsunuz. Bu uygulamada işlenen konular içinde çarpma ve bölme işlemleri ve tablolarının pratik edilmesi, ondalıklı sayılar, çarpma-bölme işlemleri arasındaki ilişkiyi anlamaya yönelik oyunlar yer alıyor.

Öğrencinin puanlarını ve istatistiklerini konuya göre tutabiliyorsunuz. Her oyun turunun sonunda da küçük ödüllere sahip olunabiliyor. Uygulamada kullanılan müziği biz çok beğendik ancak öğrenciler için dikkat dağıtıcı veya sıkıcı olması durumunda oyunu oynarken kapatıp açabiliyorsunuz.

İlkokul çağı çocukları için zaman zaman sıkıcı ve zor sayılabilecek çarpma-bölme işlemleri arasındaki ilişkinin kavranmasına yönelik düşünülerek hazırlanmış. Analitik düşünceyi geliştirme konusunda öğrencilere yardımcı olabilecek bir uygulama.

Aslına bakarsanız, ingilizce ve isveççe olan bu uygulama konusu itibariyle dilden bağımsız olduğu için, matematik öğretmenleri tarafından Türkçe olarak sınıflarında da kullanabileceğine inandığımız bir uygulama.

Fazla efektler, animasyonlar bulunmuyor. Bu nedenle uygulama bizce sınıf kullanımına çok uygun. Sizden ne yapılmasını istendiğini anladığınız anda süre tutarak ve farklı ödüller kazanarak motivasyonu devam ettirebiliyorsunuz.

Son sözümüz: İlkokul çağı öğrencilerine çarpma-bölme ve ondalık işlemleri sevdirebileceğiniz oldukça başarılı bir matematik uygulaması. Sınıf kullanımına uygun olduğunu düşündüğümüzden, özellikle matematik öğretmenlerimize tavsiye ediyoruz.
Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.

 

 

 Pin It on Pinterest

Share This