Biz Birlikte Türkiye’yiz!

Biz Birlikte Türkiye’yiz!

Türkiye’de özellikle son birkaç gündür yaşanan olaylara kayıtsız kalamazdık. Yurt dışında yaşamamıza rağmen, neredeyse günde sadece birkaç saat uyuyarak bilgisayarın başından kalkmadan günlerimizi geçiriyoruz. Yabancı televizyonlar, gazeteler ve sosyal medyadan son haberleri almaya çalışıyoruz. Türkiye’de olamasak da burada başka şey konuşamaz düşünemez olduk.
“Evlerinde zorla tutulmaya çalışılan Türkiye’nin %50 sinin” dışında kalan %50 nin günlerdir sokaklarda yaşadıkları zulüm ve şiddetin yöneticiler ve ana akım medya tarafından gösterilmemesini kınıyoruz. Ayrıca ülkeyi yüzdelere bölen akıl dışı açıklamaları son derece tehlikeli ve tehditkar buluyoruz. Farklı görüşlerdeki halkın fikri alınmadan, dinlenmeden, uzlaşmadan, emr-i vakiyle yapılan uygulamalara ve insanların korkuyla bastırılmasına karşıyız. Bizler farklı fikir, görüş ve ‘ideolojilerin’ olmasını saygıyla karşılayan ancak şiddet ve vandalizmin uygulanmasına karşı çıkan kişileriz. Sokağa dökülen ve fikrini özgürce söylemek isteyen kendi halinde yaşayan bu insanlara çeşitli sıfatlar takılmasını kabül edemiyoruz.
Bizler yurt dışında doğanın, hayvanların ve tabii ki insanın hak ve özgürlüklerine saygılı çocuklar yetiştirmeye çalışan anneler olarak yaşanan tüm şiddeti içimiz acıyarak isyanla karşılıyoruz. Yaşadığımız ülkelerde bu yüzden sokağa dökülenler de bizleriz. Sokakta şiddet uygulamadan, Beşiktaş’ta Taksim’de Ankara’da İzmir’de ve diğer tüm illerde tencere tava bile çalsa sesini duyurmaya çalışan herkesin yanındayız.

#ÜlkenİçinSağduyuluOl
#BizBirlikteTürkiyeyiz
#KavgayaKargaşayaHayır
#HerYerTaksimHerYerDirenişPin It on Pinterest

Share This