Tohum Ücretsiz

Tohum

Onlineanne
  • Eğitici
  • Kaliteli
Sonunda otizmli çocuklar düşünülerek Türkçe olarak tasarlanmış bir uygulama ile karşı karşıyayız ve bunu duyuruyor olmaktan da çok mutluyuz 🙂 İngilizce muadilleri normal uygulama fiyatlarının çok çok üzerinde satılırken Türkçe olan bu uygulama Ücretsiz. Ayrıca sadece otizm alanında değil özel eğitimin pek çok alanında ve genel dil gelişimini desteklemek amaçlı kullanılabilecek özelliklere sahip.

Uygulama en temelde  nesnelerin ismini ve yeni becerileri öğretmeyi amaçlamakta. Uygulama İletişim, Beceri Öğrenme, Nesne ismi öğrenme, Etkinlik Çizelgesi olmak üzere 4 bölümden oluşuyor. Her bölüm son derece detaylı bilgilendirme ve kullanımı açıklayan görsel yardım sayfalarına sahip. Uygulama çocuğun ihtiyaçlarına göre değiştirilmeye uygun; fotoğraf, ses, video ekleme gibi gelişmiş özellikler bulunuyor.

Uygulamanın başında çocuğun ismini yazarak başlamak gerekiyor. Sonra her bölümde Bilgi düğmesine basarak bu bölüm hakkında bilimsel verilerden derlenmiş çok detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Bu kadar çok bilgiyi okumak istemeyenler de düşünülerek Resimli Anlatım seçeneği ile uygulamayı nasıl kullanacağınızı görsel olarak öğrenebiliyorsunuz. İletişim Bölümü Ev, okul, Serbest Zaman bölümlernden oluşuyor; yiyecek, içecek, bakım, duygular, aktivite, insanlar olarak 6 kategoride çocuğun çevresi ile iletişimine olanak sağlıyor. Beceri Öğrenme bölümü özbakım, sosyal beceriler, mutfak ve ev, iletişim olarak 4 ayrı alanda çok çeşitli videolar içeriyor. Kendi videolarınızı da Videolarım bölümüne ekleyebilirsiniz. Nesne ismi Öğrenme bölümünde 8 ayrı kategoride pek çok resim var. Farklı zorluk derecesinde oynanabilecek nesneleri öğretme oyunu demek mümkün. Etkinlik çizelgesi ise her çocuğa lazım bir alarm mekanizması içeriyor. Bu güzel uygulamayı eleştirme konusunda kendimizi uzman görmüyoruz ancak yine de uygulamanın çoklu kullanıcıya olanak sağlamasının özellikle kaynakları kısıtlı özel eğitim sınıflarında önemli bir özellik olacağını düşünüyoruz.

Yaş Aralığı: 1+ yaş Platform: iPad Versiyon: 1.0 Fiyat: Ücretsiz

[/imagetab]
Bizimkiler ne dedi: Bu uygulama özel eğitime ihtiyaç bulunmayan evlerde özellikle Türkçe olarak nesneleri öğretme ve etkinliklerde alarm mekanizması olarak kullanılabilir. Biz de o kapsamda düşünüyoruz. Eğlenceli bir uygulama demek zor. Ama amaç eğlendirmek değil ve ayrıca özel çocuklar düşünüldüğünde neyin eğlenceli olacağı da uzman konusu.
Son sözümüz: Kesinlikle tavsiye ediyoruz.
Bu uygulama için daha önce yaptığımız gibi detaylı inceleme isterseniz lütfen bize ulaşın.

Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.

 Pin It on Pinterest

Share This